Hiszpania widziana oczami Erasmusa cz. I MALAGA

Erasmus, the European Community Action Scheme for the Mobility of University Students. Za długą nazwą kryję się jeden ambitny cel: "Uczenie się przez całe życie”! Patronem programu jest Dezyderiusz Erasmus, zwany inaczej Erazmem z Rotterdamu. Wielki znawca teologii, retoryki, edukacji a także błyskotliwy satyryk. Jako pierwszy dostrzegł uniwersalną mądrości jako klucz do wzajemnego zrozumienia między narodami.

Zapraszam na wyprawę do słonecznej Hiszpanii widzianej oczami Erasmusa!

Pierwszy przystanek : Malaga i słynne wybrzeże Costa del Sol!

Na pierwszym planie położona w samym sercu miasta: Plaza de Torros, czyli arena gdzie odbywają się słynne w całej Hiszpanii walki byków.

Poniżej znajduje się port w Maladze. Zdjęcie zrobione jest ze słynnego tarasu Castillo Giblarfaro. Zapierający dech w piersiach jest widok tętniącej nocnym życiem Malagi.

Port w Maladze, polecam spacer wzdłuż wybrzeża oraz słodkie Churros con Chocolate w jedenej z przybrzeżnych restauracji :)

Słynna plaża Malagueta, Wybrzeże Costa Del Sol

Alcazaba, to jedna z największych fortec obronnych jakie zachowały się w Hiszpani. Labirynt uliczek i zakrętów, ozdobionych rzymskimi kolumnami prowadzi do samego jej serca które stanowią arabskie ogrody.

Nie wiele osób wie, że Malaga to nie tylko morze i plaża, ale dla Andaluzyjczyków to również miejsce urodzenia wybitnego malarza Pabla Picassa! To właśnie w tym urokliwym mieście znajduje się jedno z jego słynnych muzeów.

Plaza De la Merced. Po lewej stronie kamienica w której za życia mieszkał Pablo Picasso.

Katedra w Maladze

Calle Larios, najsłynniejsza ulica w Maladze! To tutaj znajdują się najdroższe sklepy i jedno z mieszkań Antonio Banderasa. Aktor każdego roku w kwietniu przyjeżdża do swojego rodzinnego miasta na Semana Santa czyli naszą Wielkanoc.

Polecam spacer urokliwymi wąskimi uliczkami, między romantycznymi kamienicami Malagi

Kontakt: wezgowska.ewelina@gmail.com   Studia: Psychologia, V rok, specjalizacja: psychologia sądowa oraz psychologii pracy i organizacji Doświadczenie zawodowe: Areszt Śledczy w Częstochowie (praktyki) Agencja Reklamowa Kowali Pro – Media (Projekt Laur Konsumenta) DPM, Doradztwo Personalne Menedżer (praktyki) Program Erasmus (Hiszpania – Malaga) DPM, Doradztwo Zawodowe Menedżer (Asystent Doradcy Personalnego)   Programy szkoleniowe:  Methods of Personnel Selection - Theory and Application Technische Universitat Dresden Implications of Work Stress Model for Enterpreneurship Technische Universtat Deresden Zainteresowania: Zarządzanie zasobami ludzkimi, metody rekrutacji i selekcji,  nowoczesne metody assessment center, podróże szczególnie Hiszpania – Andaluzja, enologia – nauka o pochodzeniu wina. (...)