Hiszpania widziana oczami Erasmusa cz. II SEWILLA

Zapraszam na kolejną podróż do Hiszpanii widzianą oczami Erasmusa. Tym razem postanowiłam zabrać Was do malowniczej stolicy Andaluzji – Sewilli. Jest to kolejne piękne miasto, z którym Uniwersytet Śląski podpisał umowę umożliwiającą wymianę między studentami na podstawie programu „Erasmus”.

Sewilla to bardzo romantyczne miasto wznoszące się nad rzeką Gwadalkiwir. Pełna jest zabytków, w których można poczuć turecką kulturę oraz mocne wpływy starożytnej Grecji i Rzymu.

Ze wszystkich sewilskich zabytków na szczególną uwagę zasługuje gotycka La Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla, uznawana za najpiękniejszy obiekt sakralny, jeden z największych na świecie zaraz po watykańskiej Bazylice Św. Piotra i Katedrze Św. Pawła w Londynie.

Z wieży roztacza się wspaniały widok na Sewillę.

W katedrze znajduje się między innymi grobowiec Krzysztofa Kolumba podtrzymywany na ramionach przez 4 heroldów, symbolizujących 4 królestwa, które legły u podstaw Hiszpanii.

W środku znajduję się ogród pomarańczy.

Na zdjęciu wniebowzięty Erasmus :)

Kolejnym miejscem, w którym się zakochałam i nie potrafiłam przestać robić zdjęć, był Plaza de Espana czyli Plac Hiszpański. Został  wybudowany w jednym z obszarów zieleni - w Parku Marii Luizy.

Można również zorganizować rowerową wycieczkę po Sewilli. W Andaluzji bardzo rozpowszechniony jest ten rodzaj komunikacji, co bardzo ułatwia przemieszczanie  się po mieście.

Równie popularne są dorożki, choć one budzą większe zainteresowanie wśród turystów niż mieszkańców.

Skoro jesteśmy w Hiszpanii, nie mogło zabraknąć flamenco, gitary i charakterystycznych strojów.

Na zakończenie Sewilla nocą. Jedyną wadą jaką mogę przypisać temu miastu jest brak dostępu do morza. Jednak w upalne dni rekompensuje to miły spacer wzdłuż rzeki  Guadalquivir…

Kontakt: wezgowska.ewelina@gmail.com   Studia: Psychologia, V rok, specjalizacja: psychologia sądowa oraz psychologii pracy i organizacji Doświadczenie zawodowe: Areszt Śledczy w Częstochowie (praktyki) Agencja Reklamowa Kowali Pro – Media (Projekt Laur Konsumenta) DPM, Doradztwo Personalne Menedżer (praktyki) Program Erasmus (Hiszpania – Malaga) DPM, Doradztwo Zawodowe Menedżer (Asystent Doradcy Personalnego)   Programy szkoleniowe:  Methods of Personnel Selection - Theory and Application Technische Universitat Dresden Implications of Work Stress Model for Enterpreneurship Technische Universtat Deresden Zainteresowania: Zarządzanie zasobami ludzkimi, metody rekrutacji i selekcji,  nowoczesne metody assessment center, podróże szczególnie Hiszpania – Andaluzja, enologia – nauka o pochodzeniu wina. (...)