• Opublikowane 6 Październik, 2016

Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Serdecznie zapraszamy na Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016, który rozpocznie się już 13 października na katowickim Rynku. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko w skali województwa, ale też kraju. Nauka i technika, prezentacje, pokazy i warsztaty, kultura i sztuka razem w jednym miejscu. Młodzi naukowcy i studenci przedstawią nam świat nauki, jakiego jeszcze nie znamy, podzielą się swoją wiedzą, opowiedzą o ciekawych badaniach, którymi się zajmują, zaprezentują wynalazki.  Elementem Festiwalu będą równie pokazy taneczne mi.in. tańców ludowych połączone z poznaniem historii każdego z nich. Podczas wydarzenia będzie też można zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni i ich poszczególnych wydziałów. W programie wydarzenia zaplanowano m.in. pokazy hologramów, programowania robotów z LEGO, prezentację prototypu drona do oprysku jako alternatywnego rozwiązania w rolnictwie, jak również stoisko pokazowe, przy którym będzie można poznać tradycyjne sposoby wyrobu piwa. Uczestnicy festiwalu będą mieli również możliwość między innymi: złożyć drukarkę 3D, wziąć udział w warsztatach szyfrowania i rysowania poezji na planszach komiksu, dowiedzieć się więcej na temat Robina Hearta i innych robotów medycznych, odkryć czy Szekspir czuł bluesa i po co Iron Manowi kostium.

13 października zapraszamy na katowicki rynek, a w dniach 14-15.10.2016 do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach..

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl.

Studenci i Absolwenci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.