• Opublikowane 2 Styczeń, 2017

Studencki Psychoczwartek w Katowicach: ZASTOSOWANIE AUTOHIPNOZY DO PRACY Z BÓLEM

Autohipnoza to nauka koncentrowania się na tych aspektach własnego doznania, którym zwykle nie poświęcasz zbyt wiele uwagi. Ten właśnie obszar jest obszarem rozwiązań. Przeniesienie uwagi z problemu na rozwiązania pomaga wyobraźni stworzyć obraz korzystnego rozwiązania. Wyraźnie można tego doświadczyć stosując autohipnozę do pracy z bólem.

Podczas praktycznego warsztatu "Zastosowanie autohipnozy do pracy z bólem" dowiesz się:
  • jak przebiega nawiązywanie komunikacji pomiędzy: umysłem i ciałem, świadomością i nieświadomością
  • poznamy metodę autohipnozy
  • nauczymy się praktycznych ćwiczeń użyteczne w pracy z samym sobą a w przyszłości do pracy z pacjentem

Plan warsztatu:

1. Czym jest autohipnoza?
2. Ćwiczenie wprowadzające
3. Omówienie znaczenia relacji ciało- umysł, świadomość nieświadomość
4. Praktyczne ćwiczenie
5. Omówienie możliwości zastosowania metody

Kiedy? 19.01, w godzinach 16:30 - 19:30
Gdzie? Katowice, ul. Panewnicka 22
Zapisy: kontakt@mojapsychologia.pl (w tytule maila napisz: PsychoCzwartek, Katowice, 19.01: Zastosowanie autohipnozy)

Warsztat poprowadzi Maria Marquardt

MARIA MARQUARDT
 jest absolwentką psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Ma certyfikat psychoterapeuty (nr 128), trenera drugiego stopnia (nr 295) i superwizora psychoterapii (nr102 ) Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Brała udział w licznych szkolenia za granicą między innymi ukończyła dwuletnie międzynarodowe szkolenie w zakresie terapii ericksonowskiej w ZIST. Prowadzi psychoterapię w podejściu integracyjnym systemowo-ericksonowskim, superwizję, szkolenia terapeutów. Jest założycielką Katowickiego Instytutu Psychoterapii. Należy i aktywnie uczestniczy w działalności:
- Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
- Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii
- Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: