Studiuję

Film

Pomoc psychologiczna na Uniwersytecie Śląskim cz. 2

 • 21 Wrzesień, 2016

Uniwersytet Śląski w Katowicach zapewnia studentom możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej. O jej formach, zakresie i warunkach korzystania opowiada psycholog, mgr Magdalena Bolek

Czytaj dalej


Film

Pomoc Psychologiczna na Uniwersytecie Śląskim cz. 1

 • 16 Wrzesień, 2016
 • POMOC PSYCHOLOGICZNA, kampania, psychiatra, terapia,

Uniwersytet Śląski w Katowicach zapewnia studentom możliwość korzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej. O jej formach, zakresie i warunkach korzystania opowiada psycholog, mgr Justyna Szostek-Aksamit

Czytaj dalej


Artykuł

A second major? Yes or no that is the question…

Full-time studying two majors is nothing extraordinary today. Everyone knows at least a few people that mix studying different subjects, at various faculties, and sometimes even universities. Is that all so easy?

Czytaj dalej


Artykuł

Prawa autorskie w kontekście digitalizacji

 • 7 Marzec, 2016
 • prawa autorskie, digitalizacja, copyright,

Wielu osobom wydaje się, że jeżeli dysponują książką w formie elektronicznej, nic ich nie ogranicza w jej korzystaniu w dowolny sposób. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że taka forma w żaden sposób nie zwalnia użytkownika z przestrzegania praw autorskich.

Czytaj dalej


Artykuł

Wieczni studenci...

Powodów do studiowania można wymienić co najmniej kilkanaście. Presja rodziców, chęć dalszej edukacji, powiększenie grona znajomych czy zniżki studenckie. I mimo, że według statystyk, od 2006r. liczba studentów maleje to w dalszym ciągu studia są nieoficjalnie uznawane za obowiązkowy etap w życiu młodego człowieka.

Czytaj dalej


Film

"Czy wiesz, że" - kryminalistyka

 • 21 Wrzesień, 2015
 • kryminalistyka,

Telewizja Uniwersytetu Śląskiego prezentuje szósty już odcinek z najnowszego cyklu „Czy wiesz, że”, zrealizowanego przez Martynę Gwóźdź.

Czytaj dalej


Film

"Czy wiesz, że" - mikrobiomy

 • 3 Czerwiec, 2015
 • mikrobiomy; bakterie,

Telewizja Uniwersytetu Śląskiego prezentuje ósmy już odcinek z najnowszego cyklu „Czy wiesz, że”, zrealizowanego przez Martynę Gwóźdź.

Czytaj dalej


Film

Przystanek Nauka - nowy portal UŚ

 • 13 Luty, 2015

Na Uniwersytecie Śląskim powstał nowy portal promujący naukę! www.przystaneknauka.us.edu.pl/ https://www.facebook.

Czytaj dalej


Film

Artykuł

8 powodów, aby odmienić swoje życie z Global Citizen

 • 8 Styczeń, 2015
 • AISEC, wolontariat, podróże,

Wszyscy marzymy o wielkich podróżach, nieznanych ścieżkach, przygodach i poznaniu piękna tego świata. Możliwości jest wiele, a te najprostsze rozwiązania najczęściej znajdują się w zasięgu naszego wzroku. Powodów, aby spakować swoją walizkę i wyjechać za granicę są tysiące. Oprócz egzotycznej kuchni i fizycznego przemieszczenia, taki wyjazd może poszerzyć horyzonty myślowe, może być podróżą w głąb siebie i szasną do rozwoju osobistego. Taką perspektywę daje studentowi wyjazd na wolontariat Global Citizen, międzynarodowy program wolontariatów.

Czytaj dalej


Strony

Pomoc psychologiczna

Studenci i Absolwenci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.