• Opublikowane 5 Luty, 2020

Co Waszym zdaniem jest najważniejsze na świecie?

My wiemy (chyba)!

Najważniejsza na świecie jest miłość!

Miłość - od niepamiętnych czasów zastanawiają się nad tym najwięksi myśliciele
i filozofowie. Nie sposób zliczyć dzieł literackich, malarskich, filmowych, muzycznych poświęconych temu uczuciu. Jedna z największych sił napędowych człowieka oraz potrzeba realizowana w realizacji z innymi ludźmi. Rodzajów miłości jest wiele, od rodzicielskiej przez przyjacielską, romantyczną, po miłość do ojczyzny.  Jednak to miłość dwojga ludzi, partnerska, jest tym uczuciem, na myśl o którym robi się nam ciepło
w okolicy serca. I to temu uczuciu poświęcone jest święto, które obchodzimy 14 lutego.

Zakochanie - często błędnie nazywane jest miłością

Stan zakochania w pracach naukowych bywa porównywany do odurzenia narkotykami czy psychozy. Od pożądania do miłości jeden krok? To fizyczne przyciąganie rozpoczyna większość znajomości, które kończą się dłuższym lub krótszym, ewentualnie żadnym związkiem. Chociaż związek w dużym stopniu opiera  się na pożądaniu, to jednak przyciąganie, namiętność czy  tzw. chemia stanowią tego bardzo istotna podstawę. Pojawia się pytanie, czy po wielu latach trwania bliskiego związku wciąż możliwy jest namiętny seks?

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatny wykład dr Dagny Kocur, wykładowczyni  Wydziału Nauk Społecznych,  który przybliży tematykę uważności jako metody poprawiającej jakość życia seksualnego:
                           „O seksualności, bliskości i o spaniu na jednym łóżku”.

Kiedy? 14 lutego 2020 r., godz. 18:45 (do 19:40)

Gdzie? Galeria Teatru Korez (pl. Sejmu Śląskiego 2, 40-032 Katowice)

Dla kogo? wszystkich chętnych, chcących poprawić jakość życia seksualnego

Dla uczestników wydarzenia przygotowaliśmy słodką i miłą niespodziankę.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej Teatru Korez  http://korez.art.pl/nowa/repertuar.php i zapoznania się z repertuarem walentynkowym.