Agata Popanda

Kierunek studiów:

Psychologia, 3 rok, specjalizacja psychologia kliniczna człowieka dorosłego i psychologia zdrowia i jakości życia

Kontakt:

agatapopanda@gmail.com

Zainteresowania:

diagnoza psychologiczna, psychosomatyka, inteligencja emocjonalna, dogoterapia, wpływ technologii na procesy psychiczne, rozwój duchowy i osobisty, trening psów sportowych.

Doświadczenie zawodowe :

  • wolontariat w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI i Szlachetnej Paczce

 

Artykuł

Mózg-Artysta, czyli kilka słów o neuroplastyczności

  • 23 Marzec, 2015
  • Agata Popanda
  • neuroplastyczność; układ nerwowy; UN; plastyczność; mózg; rehabilitacja; neuropsychologia; neurodydaktyka,

Przez lata uważano, że nasz mózg działa na zasadzie maszyny przetwarzającej informacje i nie podlega zmianom w toku rozwoju ontogenetycznego. Dziś wiadomo, że zdolności mózgu są oszałamiające - potrafi się on zmieniać, reorganizować, adaptować, naprawiać, uczyć się. Te właśnie funkcje nazywamy neuroplastycznością. Ale właściwie... od czego ona zależy? Czy możemy na nią wpływać? Czy istnieje negatywna strona neuroplastyczności? Zapraszam do lektury artykułu.

Czytaj dalej


Artykuł

Pić czy nie pić? – oto jest pytanie. Konformizm normatywny wśród młodzieży.

  • 13 Kwiecień, 2016
  • Agata Popanda
  • konformizm, wpływ społeczny, manipulacja, alkohol,

Ludzie pragną kontaktów z innymi i nie potrafią żyć samotnie, co prowadzi do poszukiwań grupy, z którą się utożsamią. Towarzyszy temu strach przed odrzuceniem, wykluczeniem, niedopasowaniem. Strach tak wielki, że skłania do zmiany zachowania, a czasem wymusza podejmowanie ważnych decyzji. W okresie dojrzewania przychodzi moment, gdy trzeba określić swoje stanowisko względem spraw istotnych dla grupy, do której się należy lub chce się należeć. Takie rozważania dotyczą między innymi spożywania alkoholu, który jest często spotykany wśród młodzieży. Zaproponowanie piwa, wina czy wódki osobie niepełnoletniej jest swego rodzaju rzuceniem jej wyzwania. Czy faktycznie podejmie ona suwerenną decyzję, czy może jej zgoda będzie wynikiem ugięcia się pod wpływem grupy?

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.