Kontakt: agabur20@wp.pl
mgr Agnieszka Burek- Blacha, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydziału Psychologii oraz Pedagogiki. Tytuł magistra psychologii uzyskała w 2012 roku.
Ścieżka zawodowa:
2010r.- Praktyka zawodowa z zakresu Psychologii Klinicznej Człowieka Dorosłego w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej- Oddział Psychiatryczny
2011r.- Praktyka zawodowa z zakresu Psychologii Kliniczno- Sądowej w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Śląskiej
2017r.- Praktyka zawodowa z Integracji Sensorycznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Nowym Targu
2015r.- Psycholog w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Nowym Targu
2016r.- Psycholog w Zespole Szkół Specjalnych przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowym w Rabce- Zdroju
2016r.- Psycholog w Zespole Wczesnego Wspomagania Rozwoju w Przedszkolu Prywatnym „Wesoły Korowód” w Nowym Targu
2017r.- Psycholog w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowym w Rabce- Zdroju (oddział rehabilitacji osób dorosłych)
Dodatkowe kwalifikacje:
2010r.- Ukończenie Treningu Umiejętności Interpersonalnych (Gabinet „Self”- Katowice)
2015r.- Ukończenie Studiów Podyplomowych Psychologiczno- Pedagogicznych- uzyskanie kwalifikacji pedagogicznych, Politechnika Krakowska, Kraków
2017r.- Uzyskanie kwalifikacji „Specjalisty do spraw odżywiania oraz suplementacji”, A4academy, Kraków
2017r.- Uzyskanie stopnia nauczyciela kontraktowego w Zespole Szkół Specjalnych przy ŚCR-U
2017r.- Ukończenie Studiów Podyplomowych z Integracji Sensorycznej, nadanie kwalifikacji Terapeuty SI, KIRE, Kraków
2017r.- Szkolenie organizowane przez Narodowy Program Zdrowia nt. Wczesnego wykrywania objawów chorób psychicznych
2017r.- Rozpoczęcie „przygody” z Grupą Balint’a
Zainteresowania:
Psychopatologia, zaburzenia osobowości, całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia psychoorganiczne, psychoterapia Gestalt, psychoterapia Jung’owska, Grupa Balint’a, literatura fantasy, horror, twórczość własna.
Zaburzenia odżywiania stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Kult ciała propagowany w mediach oraz inne czynniki przyczyniają się do częstszego stawiania przez profesjonalistów tego typu diagnoz.
Samo słowo „starość” ma w sobie pewien pejoratywny oddźwięk. Kojarzy się bowiem z samotnością, niedołężnieniem i wreszcie… po prostu z końcem. Starość nie raz w kulturze bywała wznoszona na piedestały. Oznaczała tym samym cechy mędrców, mianowicie: mądrość, wiedzę i doświadczenie wyniesione z całego życia. Z drugiej strony bywała jednak spychana w meandry ciemności i wstydu, w znaczeniu swym niosąc ból, głupotę i naiwność. Jedno jest pewne, w jakikolwiek sposób by jej nie określać, dotknie większości z nas, i to nasze otoczenie, a przede wszystkim my sami, zadecydujemy czy będzie ona dumna i poważana czy wycofana i smutna.
Przemoc – definicja Istnieje wiele podawanych w literaturze definicji przemocy. Każda z nich porusza kwestię intencjonalnego zachowania jednej osoby wobec drugiej, mającego na celu wyrządzenie jej krzywdy.
Sadomasochizm jest zaburzeniem preferencji seksualnej. Jest również jedną z najczęściej spotykanych form nienormatywnej aktywności seksualnej.
Niniejszy artykuł powstał dzięki książce autorstwa doktora Oliviera Ameisena, który być może uzyskał odpowiedź na dręczące człowieka (można rzecz, od zawsze) pytanie, otóż: Czy istnieje lek, który pozwoli ludziom wyrwać się ze szponów nałog&o
Pierwsza zasada przygotowywania dziecka do samodzielnego życia powinna opierać się o przekonanie, iż dziecko nie jest klonem rodzica. W istocie jest ono odrębną istotą, które pragnie własnej autonomii. Już od najmłodszych lat staje się indywidualistą. Będzie pod pewnymi względami podobne do swoich rodziców czy dziadków, przy tym wszystkim jednak pozostanie sobą- człowiekiem jedynym w swoim rodzaju, z własnym temperamentem, gustem, uczuciami, dążeniami i marzeniami.
Zespół Stresu Pourazowego (PTSD) dotyczy 80% ofiar gwałtu. Osoba, która doświadcza syndromu post traumatycznego powtórnie przeżywa stresujące wydarzenie, nie mogąc pogodzić się z jego zaistnieniem, co utrudnia jej powrót do funkcjonowania sprzed urazu. Zachowanie takiej osoby często prowadzi do uporczywego unikania bodźców kojarzących się jej z traumatycznym zdarzeniem, lub wręcz przeciwnie ofiara zatraca wrażliwość na wszelkie impulsy mogące łączyć się w określony sposób z takową sytuacją. Ponadto u osób doświadczających PTSD utrzymują się objawy zwiększonego pobudzenia, często występują myśli samobójcze, poczucie lęku i bezradności czy depresja (tego typu objawy muszą utrzymywać się przynajmniej miesiąc, aby zakwalifikować zaburzenie jako Zespół Stresu Pourazowego).