Aleksandra Anna Wróbel

Kierunek studiów: Psychologia, IV rok, specjalizacje: psychologia kliniczna dorosłego człowieka, psychologia zdrowia i jakości życia

Kontakt e-mail: aleksandra.anna.wrobel@gmail.com

Zainteresowania:

Psychologia zdrowia, zagadnienia z psychologii społecznej i  poznawczej.

Wieczory spędzane z dobrą książką (literatura współczesna).

Treningi fitness i szeroko pojęta aktywność ruchowa. 

Doświadczenie zawodowe:

  • Praktyki w Katowickim Instytucie Psychoterapii
  • Praktyki zawodowe w Gliwickim Centrum Medycznym 

Dodatkowe doświadczenie:

Roczny wolontariat w Akademii Przyszłości 

Dodatkowe informacje o autorze:

Studentka psychologii

Artykuł

Katolik w domu, psychoterapeuta w pracy?

  • 14 Styczeń, 2015
  • Aleksandra Anna Wróbel
  • Katolik w domu, psychoterapeuta w pracy?; katolicyzm; psychoterapia; wiara a praca; psycholog; wierzący,

Uczestnicząc w rekolekcjach pobudzających do głębszych refleksji, zadałam sobie pytanie: czy podczas mojej przyszłej pracy w zawodzie psychologa nie nastąpi dysonans w związku z wyznawaną wiarą i chęcią jej praktykowania? We współczesnym świecie coraz szersze kręgi społeczeństwa odchodzą od religii i kierują się własnym, indywidualnym światopoglądem, często będącym w sprzeczności z prawami chrześcijaństwa. Decydując się na pracę z ludźmi, psycholog styka się z różnymi systemami wartości oraz przekonaniami dotyczącymi życia. Zachowania klienta, kierowane całkowicie odmiennymi motywami, mogą być postrzegane jako rażąco nieprawidłowe w odniesieniu do Dekalogu. Czy możliwa zatem jest psychoterapia ateisty prowadzona przez terapeutę-katolika, lecz nieobarczona podświadomą chęcią nawrócenia, zmianą pacjenta w kierunku własnej wiary lub stronniczością postrzegania problemu pacjenta z perspektywy ideologii rzymskokatolickiej?

Czytaj dalej


Artykuł

„Kuracja według Schopenhauera” otwiera oczy

  • 20 Styczeń, 2015
  • Aleksandra Anna Wróbel
  • „Kuracja według Schopenhauera” otwiera oczy; Yalom; psychoterapia; Schopeunhauer; recenzja, filozofia,

„Kurację według Schopenhauera” I. Yaloma polecam wszystkim studentom, miłośnikom psychologii i psychoterapii. Bardziej wartościowa niż niejeden wykład spędzony na wpatrywaniu się w widok za oknem lub ekran iphone’a. Na pewno sięgnęliście kiedykolwiek po jakieś bardzo ważne teksty (przypuśćmy że do egzaminu) z zamiarem podkreślania kolorem najistotniejszych fragmentów. A czy zdarzyło się Wam, że w miarę czytania zrozumieliście, że najlepiej byłoby pokolorować całość materiału fluorescencyjnym zakreślaczem? Takiego właśnie zjawiska doświadczyłam, chcąc zapisać i zapamiętać najbardziej cenne cytaty z powieści „Kuracja według Schopenhauera”.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.