Aleksandra Wawok

Kontakt: ola_w15@op.pl

 

Kierunek studiów: Pedagogika IV rok, edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne

Doświadczenie zawodowe:

  • praktyki w szkole podstawowej w Katowicach
  • praktyki w przedszkolu w Katowicach

Dodatkowe doświadczenie:

  • wolontariat podczas meczu charytatywnego "Senat kontra Senat" organizowanego m.in. przez Uniwersytet Śląski, Senat RP, Gazetę Wyborczą oraz Fundację im. Krystyny Bochenek

Zainteresowania: Moim zainteresowaniem jest przede wszystkim praca z dziećmi - wspieranie ich rozwoju, możliwości pomocy dzieciom zarówno z zaburzeniami fizycznymi jak i emocjonalnymi. Interesuje mnie także bajkoterapia, techniki szybkiego zapamiętywania, komunikacja interpersonalna, sposoby zdrowego odżywiania się oraz trochę fotografia.

Dodatkowe informacje o autorze: Studentka pedagogiki, wolontariuszka, miłośniczka podróży małych i dużych, książek, muzyki i tańca (w tym także tańców latynoamerykańskich), marzycielka, optymistka z ogromną wiarą w ludzi, odznaczająca się empatią i wrażliwości wobec problemów innych.

 

 

Artykuł

Gry komputerowe – uzależnienie czy szansa na rozwój?

  • 28 Maj, 2013
  • Aleksandra Wawok
  • Gry komputerowe – uzależnienie czy szansa na rozwój?; gry komputerowe; gracze; uzależnienie od komputera,

W dobie komputeryzacji i rozwoju technologii informatycznej niezwykle popularną rozrywką stały się gry komputerowe. Korzystają z nich nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli. Jednak mimo tak dużego zainteresowania, cały czas napływają do nas informacje dotyczące ich negatywnych skutków. Burzliwe dyskusje na temat gier komputerowych nie mają końca, lecz zastanówmy się czy wszystkie ich zarzuty są słuszne? Czy rzeczywiście są one przekleństwem dzisiejszej cywilizacji, czy może ósmym cudem świata?

Czytaj dalej


Artykuł

Kobiety i mężczyźni, czyli kto jest górą?

  • 13 Wrzesień, 2013
  • Aleksandra Wawok
  • Kobiety i mężczyźni, różnice międzypłciowe; gender; kobiety; mężczyźni,

Powszechnie wiadomo, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Różnica ta nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie wyglądu zewnętrznego, ale niemalże wszystkich sfer naszego życia.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.