Anna Mucha

Studentka III roku psychologii, kształcąca się w ramach ścieżek specjalizacyjnych związanych z psychologią kliniczną oraz psychologią zdrowia i jakości życia. Fascynuje ją nurt poznawczo-behawioralny w psychoterapii, szczególnie tzw. III fala. Pragnie również (i próbuje) rozwijać się w obszarze badawczym psychologii. Poza tym jest fanką i kibicem wszelkich sportów (co przerodziło się w zainteresowanie psychologią sportu), miłośniczką poezji i szeroko pojętej sztuki, a także wielbicielką wszystkich kotów świata.

Kontakt: aniamucha99@gmail.com

Artykuł

„Odciąć głowę”, czyli o presji i stresie w świecie sportu

  • 25 Luty, 2021
  • Anna Mucha
  • sport; stres; presja; perfekcjonizm; emocje,

Nierzadko słyszy się z ust sportowców przed ważnymi dla nich wydarzeniami, że teraz najważniejsze to skupić się na swojej pracy i nie zastanawiać się nad emocjami. Niektórzy też odmawiają rozmowy czy kilku słów komentarza, by nie uzewnętrzniać swoich odczuć i obaw oraz nie stwarzać w ten sposób dodatkowego tematu do dyskusji dla dziennikarzy i kibiców, ale przede wszystkim – by sobie tych odczuć i obaw nie uświadomić. Czy faktycznie dobrym wyjściem jest „ucieczka” od emocji i zagrażających myśli i czy właściwie jest ona możliwa? Co w takich momentach sprzyja sportowcom, a co może wpędzić ich w mechanizm błędnego koła?

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.