Anna Nowacka

Od 2018 studentka psychologii. Z zamiłowania fotograf i gracz gier video. Swoją przygodę z psychologią rozpoczęła w liceum od fascynacji Freudem. Z czasem jednak odnalazła zamiłowanie do szkoły poznawczo-behawioralnej i w niej też upatruje swoją przyszłość. Interesuje się takimi zagadnieniami jak: sytuacja osób LGBT, kreatywność, rozwój ludzkiej świadomości oraz co też czeka nas w najbliższej przyszłości.

Kontakt: annanowacka009@gmail.com

Artykuł

Dlaczego się nudzimy?

  • 30 November, 2020
  • Anna Nowacka
  • nuda, znudzenie, stymulacja, prawa Yerksa-Dodosona,

Każdy z nas choć raz w życiu się nudził. Nawet jeżeli obecnie nie mamy czasu na nudę, to wystarczy wrócić pamięcią do długich, letnich wieczorów lat szkolnych, gdy skończyły się już pomysły na zabawę. A może do okresu oczekiwania u lekarza, gdy pozwalamy swoim myślom krążyć, bo akurat padła nam bateria w telefonie. Nadmierna nuda nie jest czymś przyjemnym. Chcemy już wejść do gabinetu, znaleźć nowy pomysł na zabawę, czy nawet rzucić pracę, która nas nieustannie nudzi. Tkwimy w tej nieprzyjemnej sytuacji, pomimo wewnętrznej potrzeby zmiany.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.