Chmielewski Krzysztof

Kontakt e-mail: literackakanciapa@gmail.com

Kierunek i rok studiów: Filologia polska (już końcówka, jak się uda), II MU, Literaturoznawstwo

Zainteresowania: literatura popularna, litertura jakakolwiek, teatr, muzyka, historia, medioznawstwo (coś by się jeszcze znalazło).

Doświadczenie zawodowe: Niewiele tego....

  • Radio:

1. Redaktor Studenckiego Radia Egida – Od 08.11.2008 r. – reporter, realizator dźwięku, prezenter, felietonista. W ramach pracy w SSR Egida prowadziłem trzy programy autorskie i pasmo. Obecnie realizuję autorski projekt „Parnas”, który jest audycją o profilu literackim. W ramach tego projektu, jako promotor marki oraz recenzent współpracuję z następującymi wydawnictwami: W.A.B., Fabryka Słów, Sol, Telbit, FA-art, Edgard, Warszawska Firma Wydanicza, Afera, Radwan i Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego.

Obecnie koordynuję również pracę Redakcji Kultury i pełnię obowiązki Zastępcy Redaktor Naczelnej.

2. Praktyki zawodowe w Polskim Radiu Katowice. 1 do 31. 07. 2010 – reporter.

  • Prasa internetowa:

3. Dziennikarz Studenckiego Czasopisma „Spinacz” (www.espinacz.pl). Od 17.11.2009 r. do chwili obecnej. Reporter, recenzent, fotograf  (ponad 30 artykułów).

4. Recenzent Portalu “Kostnica” (www.kostnica.com.pl). Od 13.06.2011r. do chwili obecnej: 42 recenzje.

5. Recenzent filmowy i felietonista serwisu PortalWWW (www.portalwww.eu/pl) - od 01.04.2011 r. do 03.2012 r. 6 artykułów.

6. Pomysłodawca i redaktor bloga Literacka Kanciapa – jest to blog poświęcony literaturze, muzyce i filmowi. W ramach tego projektu współpracuję jako recenzent z następującymi wydawnictwami: W.A.B., Fabryka Słów, Sol, Telbit, Warszawska Firma Wydawnicza, Afera. Radwan.

Serwis oficjalnie patronował m.in. imprezie o nazwie „Marsz Zombie”, która odbyła się dnia 12.05.12 r. w Katowicach, a także współtworzy cykl imprez Poezja Młodego Pokolenia.

Blog, miesięcznie, ma ponad cztery tysiące odsłon.

7. Dziennikarz w serwisie: PortalKatowicki.pl. Od 07.2012 r. 

  • Prasa drukowana:
  1.  Współpraca z gazetą PKM Katowice (3 publikacje)
  2. Współpraca z tygodnikiem Silesia Cafe (3 publikacje)

Dodatkowe doświadczenie:

  • Animacja kultury:

1. Współorganizator, fotograf i prowadzący festiwalu Nowa Muza Filologii (Pierwsza edycja 26-27.05.2011 r.)

2. Pomysłodawca i organizator cyklu imprez Poezja Młodego Pokolenia I i II edycja odbyły się kolejno 1.05.12 oraz 30.11.2012 roku w klubie Gramofon. III edycja – w Gafa Cafe (Katowice, ul. Wilimowskiego). Wszystkie trzy przyciągnęły kilkunastu artystów i ponad stu słuchaczy.

3. Promotor Antykwariatu „Misio”. Praca za zasadach wolontariatu. Promocja internetowa, lokowanie produktu, patronaty (m.in. nad „Marszem Zombie” Katowicach.

4. Promotor mini-festiwalu muzyki alternatywnej LunaPaleta. Regularnie od 2009 roku. Wspieranie akcji promocyjnych za pośrednictwem mediów studenckich, kontakt z artystami.

 

Artykuł

Recenzja poradnika: "Zarządzanie stresem. Czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach."

  • 3 Kwiecień, 2013
  • Chmielewski Krzysztof
  • Zarządzanie stresem. Czyli jak sobie radzić w trudnych sytuacjach; stres; poradnik,

[foto:single::left:2:bez_podpisu]Ta pozycja zajęła mi o wiele więcej czasu niż poprzednie poradniki. Może dlatego, że w pewnym sensie dotyczyła i moich problemów. Chyba nawet prawdziwych.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.