dr Tomasz Skalski

Trener biznesu z osiemnastoletnim doświadczeniem, coach rozwoju osobistego i zawodowego, filozof, doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii, adiunkt w Zakładzie Socjologii Organizacji, Gospodarki i Metodologii Badań Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.

Właściciel firmy szkoleniowej Neocoaching. Pasjonat filozoficznego podejścia do szkoleń i coachingu. Dla pogłębienia efektów pracy nad rozwojem zawodowym i osobistym, łączy mądrość Zachodu i tradycje Wschodu. Wykorzystuje między innymi klasyczną psychologię, podejście integralne Kena Wilbera, elementy jogi, psychologię Wschodu (tradycja wedyjska, buddyzm zen).

Koordynator merytoryczny „Projektu Egoistka” oraz ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pozytywny Egoizm = Siła Kobiety”, która swym zasięgiem objęła przeszło 300 000 kobiet w całej Polsce. Autor tekstów eksperckich w czasopismach, między innymi: „Nowoczesne Zarządzanie”, „Farmacja Praktyczna”, „Onkoroche”, „Sens”. Jako ekspert wypowiada się w licznych audycjach radiowych, między innymi: Polskie Radio Trójka, Tok FM, Radio Plus.

W roku 2012 nagrodzony przez Międzynarodowe Forum Kobiet prestiżową statuetką „Dużą Buźką”, za inspirowanie kobiet i dokonania społeczne.

Prywatnie: nieustannie pracuje nad własnym rozwojem, medytując, ćwicząc jogę, studiując, a także żonglując i grając na gitarze. Sam o sobie mówi, że jest pierwszą Pozytywną Egoistką…

Artykuł

Pozytywny egoizm

Wiele wskazuje na to, że jeden z najważniejszych dylematów nowoczesnego człowieka: „mieć, czy być?” coraz częściej (wreszcie!) jest rozstrzygany na korzyść czasownika „być”. Wciąż oczywiście dają się słyszeć narzekania na konsumpcjonizm, na spłycenie życia itd. — ale od jakiegoś czasu owe utyskiwania (dawniej elitarne) znajdują zdecydowanie szerszy rezonans. W efekcie coraz powszechniejsze staje się poszukiwanie dróg wyjścia poza jednowymiarowy świat skoncentrowany na „posiadaniu”.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.