• Opublikowane 9 Czerwiec, 2014

E-learning dla każdego

Szkolenia e-learningowe są obecnie jedną z najpopularniejszych form nauczania. Wynika to z możliwości, jakie daje nauka prze Internet (oszczędność czasu, możliwość powrotu do materiałów itd.). Mimo to, ze względu na ceny e-kursów, nie każdy może sobie na nie pozwolić. Z myślą o tym Poznańska spółka Sanora pracuje nad platformą, która umożliwi wymianę sprofilowanych e-szkoleń w cenach możliwych do zaakceptowania zarówno dla szkoleniowców, jak i dla uczących się.

Aplikacja Sanora będzie inteligentnym systemem, działającym zgodnie z ideą Life Long Learning. Będzie szansą dla internautów, chcących się kształcić za przystępne kwoty oraz dla małych firm, szukających szkoleń dla pracowników. Z drugiej strony Sanora będzie przyjaznym środowiskiem dla internautów posiadających określoną wiedzę, którzy będą mogli łatwo ubrać ją w interaktywne szkolenia internetowe i sprzedać.

Sanora zapyta każdego ucznia o jego potrzeby, preferencje, o poziom wiedzy itd. i na tej podstawie (oraz na podstawie zachowania użytkownika) inteligentny system E-trener będzie prowadził ucznia indywidualną ścieżką jego rozwoju. Będzie powiadamiał go m.in. o pojawiających się nowych szkoleniach zgodnych z jego profilem oraz będzie pozwalał na dostosowanie tempa nauki do możliwości kursanta.

Na przystępność i efektywność nauki składa się również cena, jaką się za nią płaci. Nauka musi sprawiać przyjemność, musi być dostępna i skuteczna, o co nie jest łatwo na rynku e-learningowym. Ceny wartościowych e-kursów windują w górę, co z perspektywy ich twórców jest zrozumiałe, ponieważ stworzenie interaktywnych ćwiczeń czy innych multimedialnych materiałów jest kosztowne (tak pod względem czasowym, jak i finansowym).

Sanora wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku i pracuje nad stworzeniem narzędzia, które będzie umożliwiało szybkie, łatwe i intuicyjne tworzenie atrakcyjnych i interaktywnych szkoleń. To wpłynie natomiast na obniżenie cen kursów.

Atrakcyjność ofert szkoleniowych będzie tym większa, że sprzedaż szkoleń w aplikacji Sanora będzie się odbywać poprzez moduł aukcji spadających, co pozwoli na ustalenie cen odpowiednich dla obu stron transakcji. Aukcje spadające polegają na wystawieniu przetargu nie przez sprzedających, a przez kupujących. To oni wskazują, czego potrzebują, a trenerzy posiadający takie szkolenie lub wiedzę, mogą licytować się między sobą o sprzedaż swojej usługi.

E-learning jest jedną z najczęściej wybieranych przez firmy metod edukacyjnych, coraz częściej korzystają z niej również uczelnie i szkoły, a także osoby indywidualne. Przyszłość rynku szkoleniowego należy właśnie do nowoczesnych form, opartych na e-learningu.

Więcej: http://e-sanora.eu/


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.