• Opublikowane 4 Marzec, 2015

Intel® Extreme Masters

Nowinki ze świata IT, rozgrywki najlepszych graczy e-sportu czy pokaz najnowszych gier – takie atrakcje zapewnia Intel® Extreme Masters! Impreza zawita do katowickiego Spodka już 12 marca.

Intel® Extreme Masters jest wydarzeniem wyjątkowym i dobrze znanym wśród pasjonatów e-sportu i nowych technologii. Najlepsi gracze z całego świata, m. in. z Chin, USA, Kanady, Niemiec i Tajwanu przyjadą do stolicy województwa śląskiego aby walczyć w najważniejszej dla graczy imprezie, Finale Mistrzostw Świata Intel® Extreme Masters. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej puli 550 000 tys. dolarów.

Intel® Extreme Masters będzie również doskonałą okazją do poznania ogromnego rynku nowych technologii. W tym roku imprezie towarzyszą targi IEM Expo, gdzie swoje produkty pokażą największe firmy z branży IT oraz gier komputerowych, m.in. Intel, BenQ®, GIGABYTE®, HyperX® i ROCCAT®.

Ostatnią spośród ogłoszonych atrakcji jest turniej, podczas którego zobaczymy najlepsze na świecie żeńskie drużyny Counter-Strike: Global Offensive. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym przed publicznością zagrają o prestiż i nagrody, których pula wynosi 30 000 dolarów. O triumf w Intel Challenge Katowice powalczą cztery drużyny (dwie europejskie, jedna amerykańska oraz jedna drużyna z Polski). Zostaną wyłonione w drodze internetowych eliminacji. Turniej kobiet będzie częścią targów IEM Expo.

W dniach 13-15 marca 2015 wstęp na Intel® Extreme Masters oraz IEM Expo będzie darmowy. Dzień 12 marca zarezerwowany jest dla gości biznesowych oraz mediów. Z uwagi na duże zainteresowanie imprezą, organizatorzy wprowadzają do sprzedaży bilety priorytetowe, które dają gwarancję pierwszeństwa - bez konieczności czekania w kolejce.

Rodzaje oraz ceny biletów

  • Bilet business & media day - Czwartek 12.03.15 – 60 zł
  • Bilet wczesnego wstępu - Piątek 13.03.15 – 50 zł
  • Bilet wczesnego wstępu - Sobota 14.03.15 – 50 zł
  • Bilet wczesnego wstępu - Niedziela 15.03.15 – 50 zł
  • Trzydniowy karnet wczesnego wstępu – 130 zł
  • Czterodniowe karnety Premium z rezerwacją miejsc i pakietem prezentów 12-15.03.15 – 450 zł

Katowicki spodek już po raz trzeci gości Intel® Extreme Masters, a poprzednie edycja imprezy pokazuję jak dużym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki graczy e-sportu. W 2014 roku Intel® Extreme Masters odwiedziło blisko 73.000 osób, a ponad 10 milionów fanów obejrzało rozgrywki za pomocą serwisu Twitch®.

W tym roku Intel® Extreme Masters w Spodku potrwa do 15 marca i będzie zwieńczeniem serii turniejów, które w tym sezonie rozegrano na sześciu kontynentach. Ubiegłoroczna edycja imprezy była najlepiej oglądanym wydarzeniem e-sportowym w historii tej dyscypliny. Transmisje z turniejów Intel Extreme Masters oraz EMS One CS:GO Katowice pobiły wszystkie ustanowione wcześniej rekordy oglądalności. Finał turnieju League of Legend pomiędzy w jednym momencie oglądało ponad 511 000 osób, co jest najlepszym wynikiem oglądalności pośród wszystkich transmisji realizowanych przez ESL.TV. Poprzedni rekord został ustanowiony podczas rozgrywek Intel Extreme Masters Kolonia w listopadzie 2013 roku i wynosił 302 000 osób. Jednoczesna najwyższa oglądalność na platformie Twitch we wszystkich grach wyniosła 643 000 osób. Jest to kolejny rekord ESL.TV pobity podczas IEM Katowice.

 


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.