Katarzyna Händel

Studentka IV roku psychologii na Wydziale Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Specjalność: Psychologia Kliniczna Człowieka Dorosłego oraz Psychologia Sądowa.

E-mail: katarzyna_hendel@onet.pl

Zainteresowania: Moje zainteresowania naukowe skupione są wokół problematyki religijności oraz jej wpływu na funkcjonowanie jednostki.

Interesuję się szeroko rozumianą pomocą psychologiczną objemującą osoby z zburzeniami psychicznymi.

Doświadczenie zawodowe: Praktyczne doświadczenie zdobywam uczestnicząc w specjalistycznych kursach i szkoleniach. W okresie od 2012 do 2013 roku  byłam zaangażowana jako wolontariusz w Areszcie Śledczym w Tarnowskich Górach jako asystent psychologa, również na zasadzie porozumienia wolontarystycznego pełnię funkcję pomocy psychologa w Oddziale Psychiatrii Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera w Tarnowskich Górach od 2013 roku do nadal.

Obowiązkowe praktyki studenckie odbywałam w Klinicznym Oddziale Psychiatrii dla Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W trakcie studiów aktywnie uczestniczę w naukowym życiu akademickim: pełnię funkcję starosty roku, działałam w Studenckim Kole Naukowym „Influence”, uczestniczyłam w wielu badaniach naukowych jako sędzia kompetentny oraz badacz prowadzonych przez pracowników Instytutu Psychologii UŚ.

 

Artykuł

Przemoc seksualna w rodzinie. Charakterystyka sprawców. cz.1

  • 22 Maj, 2015
  • Katarzyna Händel
  • przemoc seksualna, Przemoc seksualna w rodzinie. Charakterystyka sprawców,

część 1 Przemoc w rodzinie Prezentacja cyklu dewiacyjnego w kontekście przemocy seksualnej wobec członków rodziny Rodzina stanowi najbardziej podstawową komórkę społeczną.

Czytaj dalej


Artykuł

Przemoc seksualna w rodzinie. Charakterystyka sprawców. cz.2

  • 10 Czerwiec, 2015
  • Katarzyna Händel
  • Przemoc seksualna w rodzinie;Przemoc seksualna w rodzinie. Charakterystyka sprawców,

część 2 Przemoc seksualna w rodzinie Charakterystyka sprawców Charakterystyka zachowań oraz sprawców przemocy seksualnej Aby w sposób całościowy ująć zjawisko przemocy seksualnej wobec dzieci, istotne jest przedstawienie typologii tych za

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.