Katarzyna Konczelska

 Kontakt: konczelska.k@wp.pl

Ukończyła studia wyższe na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, Szkołę Trenerów METRUM, Roczne Studium Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu oraz liczne szkolenia z zakresu m.in. terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (CTSR), diagnozy i terapii zaburzeń depresyjnych, diagnozy i terapii stresu pourazowego, Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ), Mediacji Rodzinnych. Doktorantka w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu, gdzie prowadzi badania dotyczące problematyki żałoby, straty dziecka i szeroko rozumianego wsparcia społecznego w tym zakresie. Pracowała w Fundacji „By dalej iść” gdzie przez kilka lat prowadziła konsultacje oraz grupy wsparcia dla rodziców po śmierci dziecka. Ma doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi w sytuacji straty oraz dziećmi ze zdiagnozowaną niepełnosprawnością psycho-ruchową oraz ich rodzicami, a także w interwencji kryzysowej i terapii krótkoterminowej. Ponadto opracowywała programy szkoleniowe z zakresu interwencji kryzysowej dla osób kontaktujących się z rodzicami po stracie. Współzałożycielka Fundacji Rozwoju i Promocji Psychoterapii. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym dzieci i dorosłych, terapią krótkoterminową, prowadzi mediacje, szkolenia, warsztaty i zajęcia psychoedukacyjne.

Prywatnie żona, matka trójki dzieci. Interesuje się psychoonkologią, potraumatycznym wzrostem, psychologią rozwojową, oraz systemem leczenia skoncentrowanym na rodzinie (Otwarty Dialog). Inspiruje ją literatura z zakresu psychoterapii egzystencjalnej, Rodzicielstwo Bliskości a także wykorzystanie arteterapii i biblioterapii w pracy terapeutycznej z dziećmi.

 

 

 

 

Artykuł

Jak powstaje mechanizm bierności i rezygnacji? Czyli o wyuczonej bezradności.

Kiedy spotykamy na swojej drodze ludzi, którzy trwają w toksycznych, często przemocowych związkach; gdy rozmawiamy z kimś kto przewlekle pozostaje na bezrobotnym lub zastanawiamy się dlaczego niektórzy żyją w skrajnym ubóstwie czy są bezdomni, przez myśl przechodzi nam niedowierzanie, a nawet i złość, że te osoby nic nie robią ze swoim życiem.

Czytaj dalej


Artykuł

Okiełznać Potwora, czyli od stresu do relaksacji i odprężenia

  • 4 Marzec, 2013
  • Katarzyna Konczelska
  • Okiełznać Potwora, czyli od stresu do relaksacji i odprężenia; relaksacja; stres; radzenie sobie,

Stres stał się w ostatnich latach bardzo modnym słowem. Wszyscy o nim mówią, wszyscy go odczuwają.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.