KAWIARNIA MOŻLIWOŚCI - MOTYWACJA I ZARZĄDZANIE SOBĄ

Trudno Ci się zebrać, czas ucieka, a obowiązków nie ubywa?

To temat przewodni grupy „motywacji i zarządzania sobą”. Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. nauczenie uczestników prawidłowego zarządzania własnym czasem i kreowania motywacji do działań.

Prowadzącą tej grupy jest mgr Emilia Bożek.

Grupa spotkała się po raz pierwszy 26.10.2013r. w godzinach 10.00 - 15.00 (5h).

Drugie spotkanie grupy odbędzie się 16.11.2013r od 10:15 do 15:15.

Trzecie spotkanie grupy odbędzie się 23.11.2013r od 10:15 do 15:15.

Czwarte spotkanie grupy odbędzie się 30.11.2013r od 10:15 do 15:15.

Szkolenia odbywają się w sali numer 159 na 2. piętrze Rektoratu UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12)

Artykuł

Program rozwojowy - Motywacja i zarządzanie sobą w czasie - cz. IV

30 November, 2013

ZARZĄDZANIE SOBĄ W CZASIE – DZIEŃ 4 Każdy z nas preferuje naukę w określony sposób, część z nas dobrze i efektywnie uczy się, przygotowując kolorowe notatki pełne obrazów, część powtarza materiał na głos i tłumaczy go swoim kolegom i koleżankom,

Artykuł

Program rozwojowy - Motywacja i zarządzanie sobą w czasie - cz. III

30 November, 2013

MOTYWACJA – DZIEŃ 3 Cykl dobowy Sprawność psychofizyczna człowieka podlega określonym wahaniom zgodnym z naturalnym rytmem. Mówi się o „rannych ptaszkach” , „śpiochach” albo „nocnych markach”.

Artykuł

Program rozwojowy - Motywacja i zarządzanie sobą w czasie - cz. II

30 November, 2013

MOTYWACJA – DZIEŃ 2 Motywacja to siła pchająca nas do działania, realizowania własnych celów i marzeń. Jak dobrze wiemy, motywacji czasem nam brakuje. Czasem uważamy, że trafiamy na przeszkody nie do przeskoczenia.

Artykuł

Program rozwojowy - Motywacja i zarządzanie sobą w czasie - cz. I

30 November, 2013

MOTYWACJA – dzień 1. Do podejmowania aktywności motywuje nas poczucie niespełnienia. Kiedy odczuwamy frustracje, bo któraś z naszych potrzeb nie została w pełni spełniona, chcemy podjąć działania, które zaspokoją tę potrzebę.

Artykuł

Własna firma, czy praca na etacie? Cz. 2

By Friedrich Wiola / 25 November, 2013

[foto:single::center:3:bez_podpisu] Czy uczelnia jest też wsparciem w tym, jak założyć własną działalność? A. W.; K. Sz. Tak, ale zależy to od wykładowcy (jak zawsze). Korzystałyśmy z pewnych zajęć.

Artykuł

Własna firma, czy praca na etacie? Cz. 1

By Friedrich Wiola / 25 November, 2013

Nie wiesz, co zrobić po ukończeniu studiów? Etat, czy samozatrudnienie? Zastanawiasz się nad założeniem własnej działalności? Nie masz pomysłu? Nie masz pieniędzy? Brak wsparcia ze strony instytucji? Szereg trudnych formalności, z którymi nie wiesz, jak so

Artykuł

Jak radzić sobie z frustracjami w życiu, czyli o odraczaniu gratyfikacji słów kilka

22 November, 2013

Problemy dzisiejszych czasów w dużej mierze opierają się na posiadaniu, a dokładniej na jak najszybszym zdobyciu dóbr, czy umiejętności. Kolejne modele telefonów komórkowych, nowe wersje tabletów czy laptopów lawinowo zalewają rynek, sprawiając, że podążanie za nowinkami technicznymi jest trudne – wymaga pieniędzy, wiedzy, oraz umiejętności wyboru spomiędzy wielu opcji. Jest to kwestia posiadania czegoś zaraz, a posiadania za jakiś – czasem bliżej nieokreślony… Czas, jest ciekawym problemem psychologicznym, któremu w świecie badaczy poświęcono już wiele uwagi. Wydaje się, że odraczanie gratyfikacji może pełnić sporą rolę w utrzymywaniu zdrowia psychicznego. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie stanu badań w tej kwestii oraz zaryzykowanie twierdzenia, że być może na pewne rzeczy trzeba w życiu poczekać, i pogodzić się z frustracjami, które wynikają z takiego czekania.

Artykuł

Zawładnij czasem! Jak zarządzać sobą w czasie?

By Sordyl Justyna / 11 November, 2013

Czujesz, że Twoje obowiązki mnożą się i mnożą? Masz wrażenie, że zaczynasz tracić kontrolę nad wszystkim? Boisz się, że musisz z czegoś zrezygnować, bo nie da się połączyć nauki z pracą, rodziną i hobby? Nie pozwól, aby ogrom zadań Cię przerósł! Możesz realizować się w różnych aspektach życia i czerpać z nich wszystkich satysfakcję – naucz się tylko zarządzać sobą w czasie!

Artykuł

Zmotywuj się do działania!

By Sordyl Justyna / 9 November, 2013

zy zrezygnowałeś kiedyś z jakiegoś celu, bo zniechęciłeś się długą drogą, jaka do niego prowadzi? Czy planowałeś coś zrobić, ale nie wiedziałeś jak się do tego zabrać? Czy marzyłeś o czymś, ale nie potrafiłeś ocenić, co należy zrobić, aby to osiągnąć? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak”, przeczytaj poniższy artykuł, aby nauczyć się nowych technik, które zbliżą Cię do każdego celu.

Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.