KAWIARNIA MOŻLIWOŚCI - OTWARTOŚĆ NA DOŚWIADCZENIA

Chcesz poszerzyć swoje horyzonty i postawić na samorozwój?
A może masz ochotę poćwiczyć swoją kreatywność i zdolność do rozwiązywania problemów?

Jeśli tak, to te warsztaty są skierowane właśnie do Ciebie!
Zajęcia będą miały na celu uwrażliwienie uczestników na otaczający świat i tolerancję wobec nowości poprzez prezentację działania podstawowych mechanizmów psychologicznych dotyczących myślenia, uwagi czy spostrzegania oraz ich wpływu na zachowanie i wyznawane poglądy.
Z uwagi na to, że otwartość na doświadczenia jest cechą bardzo pomocną także przy pracy wymagającej twórczości, nacisk zostanie położony także na rozwój elastyczności myślenia jakże potrzebnej dla studentów. A wszystko to w przyjaznej atmosferze i z wykorzystaniem wielu ćwiczeń praktycznych.

Prowadzącym tej grupy jest mgr Bartłomiej Kochanowski.

Grupa spotkała się po raz pierwszy 26.10.2013r. w godzinach 10.00 - 16.00 (6h).

Drugie spotkanie grupy odbędzie się 16.11.2013r. od 10:00 do 17:00

Trzecie spotkanie grupy odbedzie się 23.11.2013r. od 10:00 do 17:00

Szkolenia odbywają się w sali numer 61 na 3. piętrze Rektoratu UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12)

Artykuł

Program rozwojowy - Otwartość na doświadczenia

By mgr Bartłomiej Kochanowski / 30 November, 2013

W psychologii otwartość na doświadczenia według modelu „Wielkiej Piątki” P. Costy i R.

Audycja

Mądrość cytatów...myślę, więc jestem

27 November, 2013

​Materiał powstał w ramach realizacji projektu "Studencka Kawiarnia Możliwości - myślę więc jestem" Czytał : Filip Pawlak ​[foto:single::center:3:bez_podpisu] Projekt współfinansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa

Artykuł

Męska emocjonalność a aleksytymia

24 November, 2013

Męska emocjonalność bywa kłopotliwa dla otoczenia. Dość powszechnie akceptuje się fakt, że mężczyźni na ogół są mniej emocjonalni i „gorsi” w wyrażaniu uczuć. Oszałamiający zachód słońca może budzić całkiem żywe uczucia w mężczyźnie, ale rzadko przyzna się, że ten widok poruszył najgłębsze struny jego duszy. Przyjęło się mówić, że „chłopaki nie płaczą”, a oznaki zbytniej emocjonalnej wrażliwości są u mężczyzn na ogół tępione przez (zazwyczaj męskie) otoczenie. Niniejszy artykuł ma na celu przyjrzenie się męskiej emocjonalności i zestawienie jej z aleksytymią – syndromem, który cechuje się niemożnością nazwania własnych odczuć.

Artykuł

Zbuduj siebie na nowo, czyli jak zastąpić złe nawyki dobrym działaniem

By Marek Grajcar / 12 November, 2013

Ktoś kiedyś powiedział, że robienie wciąż tego samego i oczekiwanie odmiennych rezultatów, jest szaleństwem. Można się zastanowić, ile razy my w swoim życiu motywowaliśmy się w myślach, że od jutra biorę się za naukę, muszę wreszcie zacząć biegać, skończę z marnowaniem czasu, znajdę pracę. I jak wiele z tych postanowień się nie ziściło. Okazuje się, że bardzo dużą część naszej osobowością stanowią nawyki. Ale jak zmienić te niepożądane?

Artykuł

Świadomość, podświadomość, nieświadomość…?

By Friedrich Wiola / 10 November, 2013

Osobowość składa się z trzech elementów: ego, id i superego. Ego to konstrukt, który kontaktuje się ze światem zewnętrznym i kieruje się zasadą rzeczywistości. Id to struktura istniejąca od narodzin i kierująca się potrzebami i popędami. Natomiast w superego mieści się poczucie dobra i zła, kształtowane we wczesnym dzieciństwie, które kieruje się zasadą moralności.

Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.