KAWIARNIA MOŻLIWOŚCI - RADZENIE SOBIE ZE STRESEM

Zdarza się, że uporczywy lęk i stres przeszkadza, a nawet paraliżuje Cię?

Grupa radzenia sobie ze stresem i emocjami jest w sam raz dla ciebie! Celem prowadzonych warsztatów będzie m. in. nauczenie się zarządzania stresem, wykorzystywania go w konstruktywny sposób, nabranie umiejętności rozróżniania własnych emocji i wyciągania z nich wniosków.

Prowadzącą tej grupy jest mgr Urszula Chabrzyk.

Kolejne spotkanie grupy odbędzie się 23 listopada o godzinie 10:00 w sali numer 24, znajdującej się na pierwszym piętrze rektoratu UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12).

Audycja

o Studenckiej Kawiarni Możliwości słów kilka...

29 November, 2013

​Materiał powstał w ramach realizacji projektu "Studencka Kawiarnia Możliwości - myślę więc jestem" O opinię uczestników warsztatu pytał : Filip Pawlak ​[foto:single::center:3:bez_podpisu] Projekt współfinansowana jest ze środków Urzędu

Artykuł

Program rozwojowy - Radzenie sobie ze stresem i emocjami

29 November, 2013

Emocje podstawowe Zagadnienie emocji jest w centrum zainteresowania zarówno badaczy, jak i zwykłych ludzi. Dlaczego? Emocje towarzyszą nam na każdym kroku, wpływają na nasze zachowanie, są odpowiedzią na warunki otoczenia.

Audycja

Trening autogenny

29 November, 2013

Trening autogenny to doskonała metoda relaksacji. Wystarczy, iż poświęcisz kilka minut i znajdziesz wygodne miejsce.. Możesz się położyć lub przyjąć pozycję półleżącą.. Postaraj się zapewnić sobie maksymalny komfort i gwarancję, iż nikt nie będzie Ci w tym czasie przeszkadzać.. (możesz wyciszyć telefon). A teraz... Podążaj za nagraniem! Jest to technika znana jako Trening Autogenny Schultza. Czytał: Filip Pawlak ​Materiał powstał w ramach realizacji projektu "Studencka Kawiarnia Możliwości - myślę więc jestem"

Audycja

O radzeniu sobie ze stresem przez studentów - okiem mgr Urszuli Chabrzyk

29 November, 2013

​Materiał powstał w ramach realizacji projektu "Studencka Kawiarnia Możliwości - myślę więc jestem" O opinię mgr Urszuli Chabrzyk pytał : Filip Pawlak ​[foto:single::center:3:bez_podpisu] Projekt współfinansowana jest ze środków Urzędu Marszał

Artykuł

Gdy zadania Cię przytłaczają – kilka słów o planowaniu

By Marek Grajcar / 29 November, 2013

Każdy planuje – ale nie każdy robi to dobrze.

Audycja

O różnych obliczach (a czasem gębach) stresu...

25 November, 2013

​Materiał powstał w ramach realizacji projektu "Studencka Kawiarnia Możliwości - myślę więc jestem" Autor: Filip Pawlak ​[foto:single::center:3:bez_podpisu] Projekt współfinansowana jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śl

Artykuł

Co robić by twoja emocjonalność stała się twoją silną stroną?

By Marek Grajcar / 18 November, 2013

Jakie uczucia towarzyszą Ci najczęściej w ciągu dnia? Czy czujesz radość, satysfakcję, czy może smutek i zniechęcenie? Zastanów się, jak duży wpływ ma to na Twoje życie. Przykładowo wybór kierunku studiów, pracy, przyjaciół czy partnera życiowego, nie jest czysto racjonalną decyzją. W grę wchodzą różne emocje, nawet jeśli o tym nie wiesz. I nieważne jakie by były - trzeba sobie z nimi radzić. Zarówno z tymi, które są przyjemne, jak i z tymi, o których wolelibyśmy nie wspominać.

Artykuł

Zazdrość i zawiść – bliźniaczki o różnych twarzach. Czy można się od nich uwolnić?

By Michalina Knopp / 9 November, 2013

Terminem zazdrość posługujemy się zdecydowanie częściej niż terminem zawiść. Zazdrościmy innym sukcesów, pieniędzy, urody, miłości czy sławy. Bywamy również zazdrośni o partnera, jego uczucia, czas i uwagę.

Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.