Łukasz Drążek

REDAKTOR DZIAŁU 'TWORZĘ'

Nazywam się Łukasz Drążek. Studiuję języki stosowane, angielski z językiem francuskim o profilu tłumaczeniowym. Piszę odkąd pamiętam. Książki, wiersze... Pisanie jest moją pasją. Tak jak wiele innych rzeczy. Marketing, psychologia, taniec (liczne choreografie), reżyseria i montaż filmów, muzyka. Powracając jednak do pisania; mam na koncie 4 książki. Wszystkie zostały zaakceptowane przez wydawnictwa, jednakże publikację uniemożliwiły mi pieniądze, a właściwie ich brak. Niestety w tym kraju debiutant bez znajomości nie ma prawa istnieć. Niemniej jednak kocham pisać i nigdy nie chcę przestać tego robić. Tomik wierszy „Legendy o człowieku doskonałym” tworzyłem trzy lata. Ale to nic w porównaniu do powieści, które pisałem po 4 lata.

Lubię o sobie myśleć, jako o osobie aktywnej. Każdego dnia ćwiczę, tańczę, jeżdżę na rowerze (o ile pozwala mi na to czas). Dodatkowo uczę się języka hiszpańskiego, kręcę nowe filmy i przede wszystkim tworzę. Jakże to piękne uczucie- zobaczyć swoją własną pracę na półce w bibliotece. To pragnę osiągnąć. I do tego dążę.

 
Artykuł

Dwa wiersze na dobry początek

  • 7 Styczeń, 2016
  • Łukasz Drążek
  • poezja, Co będzie po drugiej stronie?, Na szczycie złocistego wzgórza,

„Co będzie po drugiej stronie?” Wszystkie te morza, które wyschły, I wszystkie już dawno zapomniane rzeki, I wszystkie z dala mijane kałuże, Oraz nigdy wcześniej nieodkryte głębie.

Czytaj dalej


Artykuł

Morderstwo wierszem napisane- 1 Pierwsze słowo, pierwsze zdanie

Witajcie. Nazywam się Feliks Dąbrowski. Mam piętnaście lat i kończę II klasę gimnazjum. Dokładnie za dwa miesiące zginę. Chciałbym, abyście dowiedzieli się dlaczego.

Czytaj dalej


Artykuł

Morderstwo wierszem napisane- 2 Wena twórcza to podstawa

     Z początku ta nowina do mnie nie trafia, jak gdyby umysł się przed nią bronił. Dopiero po chwili dociera do mnie sens tych słów. Owija mnie chłód strachu, nie mogę złapać tchu.

Czytaj dalej


Artykuł

„Opiekun lasu”

Zepsuty świat szarością opływa, Zielona nadzieja z zachodem odpływa, Gdzie dzień i noc nie różnią się niczym, A z marzeniami już nikt się nie liczy.

Czytaj dalej


Artykuł

Morderstwo wierszem napisane- 3 Czytanie między wierszami

"Me Sekrety" Niczym milion gwiazd odlegle lśniących, Trwających w swej słodkiej błogości, Tak i Wy, ludzie ładu łaknących Korzyści, nie patrzcie do nicości. Nicość bowiem, to wiedzieć musicie, Wypełniona jest mroczną ciemnością. Czasem lepiej chronić, co kochacie, I na pół prawdę patrzeć z miłością.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.