Magdalena Cofała (Kluczka)

 

Kontakt: megi_89@op.pl

Studia: Absolwentka Pedagogiki Zdrowia, Uniwersytet Śląski w Katowicach


Zainteresowania: Czekolada, zdrowy styl życia, naturalne metody leczenia, salsa, bachata, fotografia, wolontariat, wspinaczka górska, poczucie własnej wartości, arteterapia.Doświadczenie (działalność w organizacjach, praktyki, wolontariat):

- Wolontariat w Dziennym Domu Pomocy Społecznej nr 5 w Katowicach,
- Wolontariat na rzecz „Festiwalu wolnego czasu” – impreza sportowo – rekreacyjna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej,
- Wolontariat w Środowiskowej Świetlicy Młodzieżowej „Ekipa” w Katowicach – prowadzenie zajęć tanecznych,
- Międzynarodowe Warsztaty Terapii przez Ruch w ramach XVII Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu,
- Szkolenie „Animator rekreacji ruchowej i organizacji imprez” – Stageman Polska,
- Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców wypoczynku dzieci i  młodzieży zorganizowany przez F.K.O. Placówkę Oświatową „DZIECKO” ,
- Kurs fotografii organizowany przez Galerie BWA w Katowicach,
- Praktyka studencka odbyta na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr.2 w Katowicach,
- Uczestnictwo w Kampanii Społecznej „Nie wycofuj się rakiem” mającej na celu szerzenie zachowań prozdrowotnych związanych z rakiem szyjki macicy wśród młodzieży gimnazjalnej,
- Uczestnictwo w warsztatach:
• "Dogoterapia”
•„Wspólne bajkowanie”
•„Pedagogika Zabawy”
•„Arteterapia - mój Anioł”
•„Choreoterapia”
•„Koloroterapia”
- Organizacja i prowadzenie warsztatu pt. „Piękna, czy Bestia – w obrazie malowanym moimi oczami”. Zajęcia dotyczyły budowania poczucia własnej wartości, zorganizowane w ramach PiPsodni 2012 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
- Uczestnictwo w zajęciach sekcji salsy  oraz w sekcji tańca towarzyskiego w AZS.


Dodatkowe informacje o autorze: 

Witam! Jestem ogromną pasjonatką czekolady, uwielbiam piec i tworzyć własne słodkie przepisy, spontaniczność, uśmiech i otwartość to moje drugie imię :) W wolnym czasie lubię wyskoczyć w góry, potańczyć i zrobić małe co nie co. Moja domena życiowa? "Życie jem jak milkę" ! :)

Artykuł

O poczuciu własnej wartości słów kilka…

„Co naprawdę myślisz o sobie?” Czy identyfikujesz się z początkiem wiersza, a w odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie odpowiadasz: „Lubię siebie”, „Jestem inteligentna/inteligentny, utalentowana/utalentowany”? Czy może Twoje odpowiedzi krążą wokół negatywnych stwierdzeń: „Jestem brzydka/brzydki”, „Na nic mnie nie stać”, „Jestem do niczego”? Jaka/ jaki jesteś w Twoich oczach? Piękna, czy Bestia? Poczucie własnej wartości to szacunek do własnej osoby, zasługiwanie na wartość, a według Nathaniela Branden’a także zaufanie do swoich myśli, radzenia sobie z wyzwaniami stawianych przez życie. Z innej definicji wynika, że jest to: „Moja wartościowa tożsamość zasługująca na wszystko, co dobre” (S.Wegscheider-Cruse), w moim odczuciu najistotniejsze jest to, aby czuć się wartościowym człowiekiem i sądzę, że nie ma lepszego komplementu jaki można skierować w swoją stronę niż zdanie: „jesteś wartością niezastąpioną”. Świadomość, że zasługujesz na miłość, realizowanie swoich potrzeb i pragnień, możliwość wyrażania swojego zdania, gniewu i frustracji, jest nieodzownym elementem Twojej samooceny. Sposób w jaki dokonujesz oceny samego siebie, swojej wartości oddziałowuje na wiele sfer Twojego życia, koreluje nie tylko z Twoimi sukcesami, wyborami, ale również relacjami między Tobą a Twoim otoczeniem.

Czytaj dalej


Artykuł

Mus czekoladowy

  Witajcie! Ze względu na fakt, że jestem ogromną pasjonatką czekolady i staram się na bieżąco coś pysznego upichcić, chciałabym przedstawić Wam fantastyczny sposób na umilenie sobie popołudnia i osłodzenie życia.

Czytaj dalej


Artykuł

eklerki z kremem budyniowym

  Witajcie! Dzisiaj zaserwuję Wam przepis na przepyszne i wcale nie takie trudne jak mogłoby się wydawać – eklerki. Co prawda nie jest to przepis czekoladowy, ale i czekolada zajmie tutaj swoje ważne i niezwykłe miejsce.

Czytaj dalej


Artykuł

Crème brûlée

  Przed Wami przepis na smaczny, oczywiście czekoladowy Crème brûlée, którego wykonanie nie jest łatwe, jednak wierzę, że sobie poradzicie.

Czytaj dalej


Artykuł

Babeczki kawowe z pianką "Hi-Hat"

Dziś chciałybyśmy zaprezentować drugą odsłona babeczek, które znalazły się podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego obchodzonego na naszej uczelni 10.10.2013r. – akcji „Co nas spina?” w cudownym „Muffinowym zakątku”.

Czytaj dalej


Artykuł

Babeczki czekoladowe z kremem z owoców leśnych

Tym razem zapraszam do degustacji pysznych babeczek, które miały premierę podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego obchodzonego na naszej uczelni 10.10.2013r. – akcji „Co nas spina?”.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.