Magiczne serce Katalonii- Barcelona!!! W kilku czarodziejskich odsłonach.

 

„To miasto ma w sobie czarodziejską moc… Zanim się człowiek obejrzy, wejdzie mu pod skórę i skradnie duszę…”

Carlos Ruiz Zafon

 

 

Oto piękna pocztówka z wakacji spędzanych w Barcelonie… Wiola Friedrich oprowadzi nas po najpiękniejszych zakamarkach miasta.

Gotowi do wyprawy?

 

Stary tramwaj, który zawiezie nas pod stopy wzgórza Tibidabo, gdzie rozpoczniemy krótką wycieczkę po Barcelonie.

 

 

Na obrzeżach Barcelony można znaleźć staroświecki park rozrywki Tibidabo

 

 

 …gdzie jeżdżąc zawrotnymi kolejkami na łeb na szyję, ma się przed oczami całe miasto. To najwyższy punkt w okolicy zalesionych wzgórz Collserola.

 

 

Parc Guell również oferuje piękne widoki.

Popis inwencji Gaudiego, dzieło pełne hermetycznego symbolizmu, a zarazem skrzące się śmiałymi pomysłami, ucieleśnienia marzenia jego twórcy o lepszym świecie…

 

 

„Stary port”…

 

 

… niedawno poddany zabiegom upiększającym…

 

 

                     przystań jachtów i statków 

 

 

 

 

 

 

Pomnik Kolumba- od niego rozpoczyna się najsłynniejszy deptak w Barcelonie, La Rambla. Zabytek ma upamiętniać miejsce powrotu Krzysztofa Kolumba z jego pierwszej wyprawy do Indii Zachodnich

 

 

 

Poble Espaniole-(Miasteczko Hiszpańskie) jako muzeum na otwartej przestrzeni. Zawiera najbardziej charakterystyczne elementy z różnych miast, które odzwierciedlają klimat różnych zakątków Hiszpanii.

 

 

Fizyczne i duchowe serce pięknego Barri Gotic, przykład katalońskiej architektury gotyckiej- katedra

 

 

Kolejny „cud” Gaudiego- Przebłagalna Świątynia Świętej Rodziny (Sagrada Familia)

Dziw, którego nie da się pojąć póki się go nie zobaczy. Pieczara pustelnika albo nowoczesna wieża Babel

 

 

Parc de la Ciutadella

Oferuje bujną zieleń, staroświecki urok minionej epoki i pozwala odetchnąć od miejskiego życia.

 

 

Rozkołysane płaszczyzny dachu, z którego wyrasta las dziwacznie uformowanych kominów, obłożonymi fragmentami skorup.

 

 

Casa Mila, „La Pedrera”

Jego nieziemska, zwalista sylwetka przypomina raczej pofalowaną, stromo opadającą skałę, niż dzieło rąk ludzkich. Zwane kamiennym akwarium, hangarem lotniczy, czy rzeźbą przypominającą trzęsienie ziemi.

 

 

 

REDAKTOR DZIAŁU 'MAM PROBLEM' Kontakt: wfriedrich@us.edu.pl Studia: absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w katowicach, kierunku psychologia; specjalizacja: psychologia kliniczna i psychologia sądowa; Studentka prawa III rok. Uniwersytet Śląski Doświadczenie (działalność w organizacjach, praktyki, wolontariat): Staż i praktyki studenckie w ramach Programu ERASMUS na University of Barcelona Wydział Psychologii Ogólnej. Wolontariat w Ośrodku Interwencji Kryzysowej MOPS w Katowicach Wolontariat w Ośrodku Leczenia Uzależnień AZTiRO w Katowicach Wolontariusz podczas XXXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego Opiekun, wolontariusz w projekcie TAMGRAM Kurs wychowawcy placówek i ośrodków dydaktycznych Liczne kursy, szkolenia w zakresie psychologii, języka migowego i in. (...)


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.