Wykształcenie: Studentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W ramach studiów realizuję dwie ścieżki specjalizacyjne: psychologię pracy i organizacji oraz psychologię sądową.
Zainteresowania: relacje interpersonalne, komunikacja interpersonalna, psychologia społeczna, psychologiczna praca z filmem, literatura kryminalistyczna, film, muzyka
Stereotypy są obecne w naszym życiu niezależnie od nas i naszych poglądów. Te sztywne schematy na temat danej grupy społecznej, przekazywane z pokolenia na pokolenie, mogą być przyczyną rodzących się uprzedzeń, które w konsekwencji prowadzą do dyskryminacji. Problem ten poruszany jest w wielu dziełach literackich czy filmowych, a jednym z nich jest historia o dzielnym młodym wikingu, któremu udaje się zaprzyjaźnić ze smokiem – członkiem grupy obcej. Czy nawiązanie takiej relacji może pomóc w przekroczeniu granic wyznaczonych stereotypowym myśleniem?
Refleksja o przemijaniu na podstawie filmu animowanego „Coco”. Rozwój człowieka obejmuje okres począwszy od poczęcia, rozwoju prenatalnego, narodzin aż do śmierci, będącej nieodłączną częścią ludzkiego życia. Śmierć jest często „spychana” na dalszy plan i trudno wyobrazić sobie, że ktoś potrafi myśleć o niej na co dzień bez strachu i lęku temu towarzyszącemu. Wolimy raczej zbyt często nie dopuszczać do siebie myśli o kresie naszego życia, który (w naszym przekonaniu) z pewnością prędko nie nastąpi. Jednak czas mija, ludzie dorastają, a życie nie trwa wiecznie i – mimo usilnych prób – nie da się tematu przemijania unikać w nieskończoność.