Marta Dudzińska

 

Kontakt e-mail: mrt.90@o2.pl

Kierunek studiów: psychologia rok IV, specjalizacja: psychologia zdrowia i jakości życia oraz psychologia kliniczna

 

Zainteresowania: psychologia zdrowia i jakości życia, psychosomatyka i somatopsychologia, zjawiska związane z przejawami współczesnej mentalności  

 

Doświadczenie zawodowe:          

  • praktyki w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach 

Dodatkowe doświadczenie:  

  • wolontariat w Szpitalu nr 2 w Bytomiu 
Artykuł

Jak już podjąć psychoterapię, to w jakim nurcie? Odc. 2 Psychoterapia Gestalt

  • 18 Grudzień, 2012
  • Michalina Knopp
  • Psychoterapia Gestalt; psychoterapia;pomoc psychologiczna,

Psychoterapia Gestalt jest uznawana, obok psychoterapii psychodynamicznej czy poznawczo-behawioralnej, za jeden z najbardziej charakterystycznych i najintensywniej rozwijających się współcześnie nurtów psychoterapeutycznych. Jej twórca – Fritz Perls, bazując na koncepcjach teoretycznych psychologii Gestalt, wyszedł z założenia, że każdy człowiek funkcjonuje zgodnie z zasadą homeostazy, w sposób podobny utrzymywaniu równowagi w ekosystemach. Jeśli nie pozwalamy sobie na odczuwanie autentycznych uczuć czy pragnień i nie potrafimy ich zintegrować, nasz „system” nie jest w stanie osiągnąć równowagi, zaś długotrwały jej brak prowadzi – w myśl założeń, tkwiących u podstaw psychoterapii Gestalt – do zaburzeń psychicznych.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.