mgr Brzezińska Katarzyna

 Była redaktor działu 'ROZWIJAM SIĘ'

 

Kontakt: katarzynabrzezinska88@gmail.com

 

Wykształcenie: Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, specjalizacja: psychologia kliniczna dorosłego człowieka oraz psychologia pracy i organizacji.

Doświadczenie zawodowe:

  • praktyki w SP ZOZ Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku
  • praktyki w firmie zajmującej się organizacją szkoleń - Lauren Peso S.A.

Dodatkowe doświadczenie:

  • wolontariat w Centrum Rehabilitacji Społecznej Osób Chorych Psychicznie w Katowicach
  • członek Koła Psychologii Egzystencjalnej
  • udział w naukowym projekcie międzynarodowym "Cross-cultural competences of Work and Organizational Psychology"
  • udział w programie LLP Erasmus- półroczne studia w Dreźnie oraz uczestnictwo w szkole letniej w Pradze w ramach Erasmus Intensive Programme, poświęconej psychologii przedsiębiorczości.

Zainteresowania: Moje zainteresowania dotyczą zarówno psychologii klinicznej i psychoterapii, jak i psychologii pracy i organizacji. Obecnie piszę pracę magisterską z zakresu psychologii przedsiębiorczości oraz biorę udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym różnic międzykulturowych. Bardzo lubię podróżować i poznawać kultury innych krajów. Interesują mnie również dobre książki, filmy i sztuka.

Dodatkowe informacje o autorze:  Aktywna studentka ostatniego roku psychologii na specjalizacjach: psychologia pracy i organizacji oraz psychologia kliniczna dorosłego człowieka.

 

Artykuł

Szpital jakiego nie znacie. Moje wspomnienia ze szpitala psychiatrycznego.

Wyobraź sobie szpital psychiatryczny. Co widzisz? Miękkie ściany, drzwi bez klamek, kraty, nastrój grozy, kaftany, szalony psychiatra i upiorny personel. Takie stereotypowe wizje nie pochodzą zapewne z Twojego osobistego doświadczenia.

Czytaj dalej


Artykuł

Pracować czy studiować, a może jedno i drugie? O dylematach studentów pracujących

Studia to czas, kiedy już nie zawsze i nie na wszystko wypada brać pieniądze od rodziców. Jesteśmy już przecież prawie dorośli (prawnie- całkiem dorośli), a nasi rówieśnicy, którzy nie zdecydowali się na studiowanie od dawna sami się utrzymują. Na nasze decyzje o podjęciu pracy wpływają również wymagania przyszłych pracodawców, którzy podkreślają w ogłoszeniach o pracę wymagane, minimum roczne doświadczenie w zawodzie. Łączenie pracy ze studiami, to nie lada sztuka. Zapytałam kilku studentów jak oni sobie z tym radzą.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.