mgr Daria Michalczyk

BYŁA REDAKTOR DZIAŁU "JESTEM WŚRÓD LUDZI"

 Kontakt: pracownia@dariamichalczyk.pl

Wykształcenie: Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: psychologia kliniczna oraz psychologia sądowa). Ukończone 2-letnie Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży.

Obecnie w trakcie ukończenia 4-letniego szkolenia w zakresie Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (ostatni rok). Szkolenie rekomendowane jest przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej.

Doświadczenie zawodowe (praktyki, staże, współpraca):

W trakcie pracy zawodowej odbyte staże w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz w Centrum Psychiatrii w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywane na przestrzeni ostatnich lat między innymi. w:

  • Świetlicy Środowiskowo-Socjoterapeutycznej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rodziny w Chorzowie - psycholog i socjoterapeuta,
  • Studenckiej Kawiarni Możliwości oraz serwisie studenckim Więc Jestem na Uniwersytecie Śląskim - trener warsztatu, redaktor działu psychologicznego,
  • Śląskim Centrum Profilaktyki i Psychoterapii - trener warsztatu zajęć psychoedukacyjnych,
  • Ośrodku Terapii i Psychoedukacji KOMPAS w Będzinie - psycholog i psychoterapeuta grupowy,
  • ZCO, Szpitalu im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej - psycholog (oddział neurologii / rehabilitacji neurologicznej / pediatrii).

Obecnie psycholog w Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej oraz w ramach Ośrodka Wczesnej Interwencji, a także własna działalność gospodarcza - psychoterapia indywidualna osób dorosłych i młodzieży (nurt psychodynamiczny) w Tarnowskich Górach. W swojej pracy uwzględnia zasady Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty PTPPd. Praca terapeutyczna systematycznie superwizowana w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Zainteresowania: zagadnienia związane z neuropsychologią kliniczną (głównie wokół dysfunkcji procesów poznawczych w neurochirurgii dziecięcej), psychologią rozwoju dzieci i młodzieży, psychoterapią psychodynamiczną, antropologią i psychologią kosmiczną.

Dodatkowe informacje o autorze: Pracownia Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Daria Michalczyk, ul. Ratuszowa 9, 41-600 Tarnowskie Góry. Strona www Pracowni i blog psychoedukacyjny znajduje się pod adresem: https://psychologtarnowskiegory.pl

Galeria

Time to rest

„Żyje się chwilą, a czas jest tylko przezroczystą perłą wypełnioną oddechem”. H. Poświatowska Banał, w zgiełku codziennych spraw znaleźć miejsce na oddech, na nabranie w płuca świeżego powietrza.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.