mgr Joanna Kozub

 Kontakt: joanna_kozub@vp.pl

 

Wykształcenie: Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, mgr psychologii (specjalizacja: kliniczna i sądowa)

Doświadczenie zawodowe (praktyki, staże, współpraca):

Praktyka w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum UJ w Krakowie

Praktyka zawodowa w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jaworznie

Staż w Dziennym Ośrodku Psychiatrycznym „Feniks” w Sosnowcu

 

Dodatkowe doświadczenie (działalność w organizacjach, praktyki, wolontariat):

  • wolontariat w Warsztacie Terapii Zajęciowej Ad Vitanum w Katowicach 

Zainteresowania:  pomoc psychologiczna, psychologia sądowa, psychoterapia, fotografia, żeglarstwo.

 

 

Artykuł

Kiedy przemoc jest problem bliższym, niż myślisz

Większości z nas problem przemocy wydaje się zapewne odległy i abstrakcyjny, mówimy „mnie to nie dotyczy”. I na ogół rzecz jasna mamy rację – znaczna większość relacji międzyludzkich to nie związki o charakterze przemocowym. Ale, mimo iż przemoc nie jest regułą, agresja i ataki przeciwko drugiej osobie to „podstawa” istnienia wielu związków. I choć przemoc między partnerami zwykle kojarzy nam się ze wspólnym mieszkaniem i podbitym okiem żony „bo zupa była za słona”, problem ten w równym stopniu może dotyczyć związku dwudziestoparolatków na studiach.

Czytaj dalej


Artykuł

Ryzykowne picie

  • 11 Czerwiec, 2012
  • mgr Joanna Kozub
  • alkohol, picie, imprezy, ryzyko, uzależnienie,

Piątek – wyjście z przyjaciółmi do pubu. Sobota – impreza w akademiku. W poniedziałek piwko między wykładami. W środę domówka u znajomej. Czwartek? Po studencku, rzecz jasna (happy hours w tym nowym klubie, trzeba łapać okazję).

Czytaj dalej


Artykuł

Agresja drogowa, czyli „Jak jedziesz, baranie?”

Drogi kierowco, odpowiedz sobie na pytanie: Czy w ciągu ostatniego roku padłeś ofiarą agresji na drodze? A może sam zachowałeś się agresywnie za kółkiem? Na podobnie zadane pytanie (dotyczące doświadczenia agresji na drodze w ciągu ostatnich 12 miesięcy) twierdząco odpowiedziała połowa zapytanych polskich kierowców. Jednak zanim Ty odpowiesz sobie na to pytane, najpierw dowiedz się, czym owa agresja drogowa jest i jakie są jej przejawy. Jak już poznasz fakty, zapewne rozpoznasz agresję w wielu zachowaniach użytkowników ruchu drogowego, które być może dotychczas wydawały się „normalnymi”. I okaże się, że agresja drogowa jest zjawiskiem powszechnym. Zdecydowanie zbyt powszechnym!

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.