Mus czekoladowy

 

Witajcie! Ze względu na fakt, że jestem ogromną pasjonatką czekolady i staram się na bieżąco coś pysznego upichcić, chciałabym przedstawić Wam fantastyczny sposób na umilenie sobie popołudnia i osłodzenie życia. Nie wątpię w to, że wśród Was jest wielu fanów tej skromnej, rozpływającej się w ustach, niebiańskiej rozkoszy. Na dobry początek…

MUS CZEKOLADOWY

Składniki:

 • 2 tabliczki gorzkiej czekolady,
 • 3 jajka,
 • 330 ml śmietany 30%,
 • 2 łyżki masła,
 • 2 łyżki cukru pudru,
 • szczypta soli.

Wykonanie:

 1. Czekoladę łamiemy w kostki i razem z 2 łyżkami masła rozpuszczamy w kąpieli wodnej, tj. wkładamy do miseczki, którą umieszczamy nad garnkiem z parującą (na małym ogniu) wodą. Polecam doprowadzić wodę do wrzenia i wyłączyć gaz, żeby czekolada się spokojnie rozpuściła, a nie przypaliła. 

 

 1. Śmietankę 30% ubijamy na sztywną pianę i chowamy do lodówki.
   
 2. Rozbijamy jajka i oddzielamy żółtka od białek. Następnie do żółtek dodajemy 2 łyżki cukru pudru i ucieramy na puszystą masę, w między czasie zerkamy na czekoladę, jeśli się rozpuściła zdejmujemy z garnka i mieszamy

 

 

 

 1. Do białek dodajemy szczyptę soli i również ubijamy na sztywną pianę.

 

 

 

 1. Masę z żółtkami stopniowo wlewamy do czekolady i energicznie mieszamy, następnie dodajemy łyżkę piany z białek i mieszamy delikatnie, tak by masa była puszysta.

 

 

 

 1. Do reszty białek stopniowo dodajemy czekoladę i ponownie delikatnie mieszamy. Łączymy z większą częścią ubitej śmietanki.

 

 

 

 1. Mus przekładamy do pucharków, schładzamy w lodówce ok. 30 minut.
   
 2. Przed podaniem dekorujemy resztą bitej śmietany, orzechami, bakaliami lub owocami.

 

 

Smacznego!

  Kontakt: megi_89@op.pl Studia: Absolwentka Pedagogiki Zdrowia, Uniwersytet Śląski w Katowicach Zainteresowania: Czekolada, zdrowy styl życia, naturalne metody leczenia, salsa, bachata, fotografia, wolontariat, wspinaczka górska, poczucie własnej wartości, arteterapia. (...)


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.