• Opublikowane 12 Czerwiec, 2012

Ron Gutman: Ukryta siła uśmiechu / The hidden power of smiling

PL: Ron Gutman przedstawia wyniki badań na temat uśmiechu oraz przedstawia zaskakujące fakty. Wiedzieliście, że wasz uśmiech może być wyznacznikiem długości waszego życia -- oraz że uśmiech znacząco wpływa na wasze samopoczucie? Przygotujcie się na pracę mięśniami twarzy, gdyż dowiecie się więcej o tym ewolucyjnie zakaźnym zachowaniu.

EN: Ron Gutman reviews a raft of studies about smiling, and reveals some surprising results. Did you know your smile can be a predictor of how long you'll live -- and that a simple smile has a measurable effect on your overall well-being? Prepare to flex a few facial muscles as you learn more about this evolutionarily contagious behavior.

RU: Рон Гутман анализирует несколько исследований, посвященных улыбкам, и делится поразительными результатами. Знаете ли вы, что улыбка может предсказать, как долго вы проживёте -- и что простая улыбка оказывает значительное влияние на ваше благополучие в целом? Приготовьтесь расслабить несколько мимических мышц, пока будете слушать об этом эволюционно заразительном поведении.

DE: Ron Gutman präsentiert eine Reihe Studien zum Thema Lächeln, mit überraschenden Ergebnissen. Wusstest Du, dass ein Lächeln schon vorhersagen kann wie lagen du Leben wirst - und, dass ein einfaches Lächeln eine messbar positive Auswirkung auf dein Wohlgefühl hat? Bereite dich auf ein paar Gesichtsmuskelübungen vor, und erfahre mehr zu diesem Thema.

ES: Ron Gutman analiza una serie de estudios sobre la sonrisa y revela algunos resultados sorprendentes. ¿Sabías que la sonrisa puede predecir la longevidad? ¿Y que una simple sonrisa tiene un efecto medible en el bienestar general? Prepárate para activar algunos músculos faciales mientras aprendes más acerca de este comportamiento evolutivamente contagioso.Polskie napisy!