BYŁA REDAKTOR DZIAŁU 'STUDIUJĘ'
Kontakt: skorupa.magdalena@gmail.com
Studia: Psychologia, rok V, specjalizacja zdrowia i jakości życia oraz kliniczna człowieka dorosłego.
Doświadczenie zawodowe (praktyki, staże, współpraca):
• Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu, oddział psychiatrii i psychoterapii wieku rozwojowego
• Miejski Ośrodek Psychoterapii i Leczenia Uzależnienia od Alkoholu
Dodatkowe doświadczenie (działalność w organizacjach, praktyki, wolontariat):
• Warsztaty terapii zajęciowej Ad Vitam Dignam w Katowicach
• Szpital Specjalistyczny nr 2 w Bytomiu, Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej
• Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Katowicach
Udział w międzynarodowym wolontariacie One World Association:
• 2009 Gela international exchange
• 2010 Castle Hartenberg II worcamp
Szkolenia
• Asystent rodzinny
• Podstawy interwencji kryzysowej- interwencja w stanach suicydalnych
• Szkoła trenerów
Zainteresowania: Zainteresowania naukowe dotyczą psychologii zdrowia (głównie doświadczania choroby oraz poprawy jakości życia osób przewlekle chorych), psychologii twórczości oraz psychologia bliskich związków.
Pozostałe pasje to: podróże, literatura iberoamerykańska oraz filmy (zwłaszcza horry klasy Z )
Dodatkowe informacje o autorze: Jeszcze przez chwilę studentka psychologii, ciągle szukam sposobu na efektywną i przyjemną naukę. Wolontariat pokazał mi jak różnorodni i niesamowici są ludzie, opieka nad zwierzętami nauczyła mnie cierpliwości a Ed Wood , że sukces jest tylko kwestią kontekstu.
Wiesz już, co to jest motywacja. Umiejętność wykorzystania i wzmacniania napędzającej do działania siły przydaje się nie tylko na uczelni. Przedstawię Ci teraz kilka skutecznych i popularnych technik, które mogą Ci w tym pomóc.
„Na studiach to dopiero zobaczysz…” zapewne każdy z nas usłyszał ten tekst od swojego nauczyciela/rodzica/starszego brata/ciotki z Ameryki. I zapewne nie raz Cię to zdenerwowało. Przecież już tyle lat się uczysz, więc co za różnica, gdzie odbywa się ta nauka? A może jednak jest coś na rzeczy? Jeśli właśnie zaczynasz studia, to masz już za sobą co najmniej 12 lat nauki. Mimo wszystko ten etap będzie się różnił od poprzednich.
Na uczeniu się znasz się już pewnie bardzo dobrze. W końcu za Tobą już nie jedna szkoła.
Sposobów uczenia się jest zapewne tak wielu, jak uczących się. Studia są tym okresem nauki, w którym praca własna jest podstawowa metodą zdobywania wiedzy. Co więcej, tę wiedzę należy nie tylko zdobyć, ale też przyswoić, zapamiętać i stosować.
Czas spędzony na uczelni jest równie ważny jak ten poświęcany na naukę w domu. Wykłady, ćwiczenia, dyskusje i referaty - każda okazja jest dobra do zdobycia jak największej ilości wiedzy.
Jak często śmiejesz się w trakcie nauki? Czy w ogóle zdarza Ci się zażartować w środku przygotowań do kolokwium? Ten pomysł to nie szaleństwo, a prosta strategia, która może Ci pomóc w wielu kwestiach.
Termin prokrastynacja pochodzi z języka łacińskiego. Znaczy tyle co odroczenie lub zwłoka. Prokrastynacją nazywamy rozbieżność między zamierzonym a faktycznym czasem pracy. Ta różnica powstaje w wyniku podejmowania aktywności innego rodzaju.
Prokrastynacja - obniża efektywność Twojej pracy, wydłuża jej długość, przyczynia się do spadku samooceny. Do tego jest źródłem stresu - często większego niż samo zadanie.
[foto:single:0:center:3:bez_podpis] Jak często wykorzystujesz zdobycze techniki w nauce? Komputer? Internet? Chociaż otaczająca nas technologia może być bardzo pomocna, zdarza się jednak, że negatywnie wpływa na naszą pracę.
„Nie chcę tego robić, ale nie mam wyboru”- mówisz, zaczynając notatki. Wszyscy mierzymy się z zadaniami, na które nie mamy ochoty. Trudno wzbudzić w sobie motywację, radność daje tylko wizja końca, uwaga co chwilę kieruje się w stronę krajobrazu za oknem.