Wyjazdy studenckie

Wyjazdy studenckie to świetna okazja do zwiedzenia ciekawych miejsc, pozania nowych ludzi i przede wszystkim dobrego odpoczynku. Nieważne, czy jedziemy w góry, nad morze czy jezioro, ważne, żeby świetnie się bawić. Możemy wybrać wylegiwanie się na plaży lub uprawianie sportów ekstremalnych - zależnie, co kto lubi... W tej zakładce będziemy zgłębiać temat możliwości wypoczynku zarówno letniego, jak i zimowego i przedstawimy propozycje naszych przyjaciół na atrakcyjne wyjazdy studenckie.

Artykuł

Wolontariat - zabawa, praca, refleksje?

 • 16 Luty, 2015
 • wolontariat; praca; wyjazdy studenckie,

Marekhi Tughushi zakochała się w Śląsku. Z pasją opowiada o naszym kraju, który jest jednym spośród wielu państw dostępnych w ramach Wolontariatu Europejskiego (European Voluntary Service - EVS). Pobyt Marekhi w Polsce trwał prawie rok i pełen był nowych doświadczeń, wyzwań, obowiązków, ale także zabawy i poznawania kultury naszego kraju. Wbrew pozorom, wolontariat to przede wszystkim edukacja, ale... nieformalna. Co kryje się pod tym pojęciem i czemu wolontariat jest tak atrakcyjny dla młodych ludzi, a powinien być doceniany przez pracodawców?

Czytaj dalej


Artykuł

8 powodów, aby odmienić swoje życie z Global Citizen

 • 8 Styczeń, 2015
 • AISEC, wolontariat, podróże,

Wszyscy marzymy o wielkich podróżach, nieznanych ścieżkach, przygodach i poznaniu piękna tego świata. Możliwości jest wiele, a te najprostsze rozwiązania najczęściej znajdują się w zasięgu naszego wzroku. Powodów, aby spakować swoją walizkę i wyjechać za granicę są tysiące. Oprócz egzotycznej kuchni i fizycznego przemieszczenia, taki wyjazd może poszerzyć horyzonty myślowe, może być podróżą w głąb siebie i szasną do rozwoju osobistego. Taką perspektywę daje studentowi wyjazd na wolontariat Global Citizen, międzynarodowy program wolontariatów.

Czytaj dalej


Artykuł

Wakacyjny przewodnik po zagranicznych płatnościach

 • 12 Sierpień, 2014
 • mgr Michał Mazur
 • Wakacyjny przewodnik po wakacyjnych płatnościach; waluty; kursy walut; wakacje; podróże,

najdujemy się w środku sezonu ogórkowego. Niektórzy z nas odliczają dni, godziny i minuty do upragnionego wypoczynku w jeszcze bardziej słonecznym kraju niż Polska (są w ogóle takie miejsca?!). Na liście rzeczy do zrobienia przed wyjazdem na pewno nie znajdziemy takiego punktu jak chociażby: sprawdzenie, w jakich walutach rozliczana jest nasza karta kredytowa. Oczywiście mam na myśli tu osoby, które na co dzień nie podróżują po świecie, czyli 99% potencjalnych czytelników tego tekstu. Dla pozostałego 1% będzie to zawsze jakiś materiał poglądowy.

Czytaj dalej


Artykuł

Zima Studenta - wyjazdy

 • 15 Styczeń, 2014
 • Zima Studenta - wyjazdy,

Imprezy, ciekawi ludzi, świetnie przygotowane stoki i super relaks. To wszystko czeka na Was podczas wyjazdów w ferie z ZimaStudenta.pl. Podczas przerwy zimowej dopasowaliśmy wyjazdy specjalnie do studenckich potrzeb.

Czytaj dalej


Artykuł

Zakończenie sezonu snowboardowi-narciarskiego w Maso Corto- Snow Dj Week - EH SCHOOL

 • 9 November, 2013

Każdy fun nart i deski myśli o tym, żeby odpowiednio zakończyć sezon zimowy. Wpływ na tego typu wyjazdy jak zawsze może mieć wiele czynników jak: odpowiednia miejscówka, ludzie i towarzyszące przy tym imprezy.

Czytaj dalej


Artykuł

Snow Safari w Zillertal

 • 9 November, 2013

Chcesz zwiedzić jeden z najpiękniejszych regionów Alp austriackich? Twoim marzeniem jest odwiedzić kilka miejscówek podczas jednego tygodnia? Chciał byś codziennie jeździć w innym snowparku i zaliczać freeride, o jakim tylko marzyłeś? To idealnie trafiłeś

Czytaj dalej


Artykuł

Ferie Studenckie we Włoszech

 • 9 November, 2013

Snow Fiesta Aprica Chcesz cieszyć się włoskim słońcem w środku zimy? Jesteś studentem, który chciałby spędzić ferie aktywnie na desce lub nartach? To idealnie trafiłeś.

Czytaj dalej


Artykuł

Sylwester w Austrii

 • 9 November, 2013

Sylwestrowa jazda z EHschool w Nassfeld Sylwester ze  EHschool to niesamowita porcja dobrej zabawy z osobami z całej Polski, znane gwiazdy muzyki, interesujące  warsztaty, zawody sportowe, apres ski na stoku oraz imprezy tematyczne.

Czytaj dalej


Artykuł

Grudniowy Obóz Studencki w Risoul - z EH SCHOOL

 • 9 November, 2013

Szukasz taniego wyjazdu na studencką kieszeń? Chciałbyś po doskonalić swoje umiejętności jazdy, a do tego wyluzować się w pięknych okolicznościach przyrody? To właśnie ten wyjazd jest dla Ciebie.

Czytaj dalej


Artykuł

Rozpoczęcie sezonu snowboardowi-narciarskiego - EH SCHOOL

 • 9 November, 2013

Szukasz wyjazdu gdzie będziesz świetnie się bawił? Chcesz podnosić swoje umiejętności jazdy na desce lub nartach? Chcesz zobaczyć jeden z najpiękniejszych regionów narciarskich? To idealnie trafiłeś.

Czytaj dalej


Artykuł

Jak przygotować się odpowiednio do sezonu snowboardowo-narciarskiego?

 • 27 Październik, 2013
 • Jak przygotować się odpowiednio do sezonu snowboardowo-narciarskiego?,

W naszym kraju trwa „złota polska jesień”, więc jest to najwyższy czas, aby zaplanować zimowe wyjazdy na deskę lub narty.

Czytaj dalej


Artykuł

Druskienniki - zimowe szaleństwa we wrześniu!

 • 4 Wrzesień, 2013
 • Druskienniki,

Druskienniki to miejscowość położona na Litwie niedaleko naszej granicy. Mało komu znana miejscowość turystyczna nadająca się na wypoczynek dla ludzi w każdym wieku.

Czytaj dalej


Artykuł

Student Summer Fest 2013

 • 24 Czerwiec, 2013
 • Student Summer Fest 2013; wyjazdy studenckie; latostudenta,

[foto:single::left:2:bez_podpisu]Student Summer Fest 2013 to pierwsza edycja tygodniowej, studenckiej, a co za tym idzie, szalonej imprezy odbywającej się w Złotych Piaskach i liczącej około 400 uczestników! Poza plażowaniem w jednym z najpopularniejszych bułgars

Czytaj dalej


Artykuł

Jak aktywnie i bezpiecznie spędzić wakacje?

 • 20 Czerwiec, 2013
 • sporty ekstremalne, kitesurfing; wakeboarding; bezpieczne wakacje,

Wakacje to czas zabawy i nowych wyzwań. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i ludzi, którzy nas otaczają! Zanim oddamy się wakacyjnej beztrosce, przyswoimy sobie kilka podstawowych zasad.

Czytaj dalej


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.