• Opublikowane 2 Styczeń, 2013

Wykład profesora Philipa Zimbardo

 

Prof. Philip Zimbardo od lat szuka odpowiedzi na pytania związane z naturą zła. Dlaczego ludzie zdolni są do popełniania zbrodni? Dlaczego krzywdzimy innych? Dlaczego amerykańscy żołnierze torturowali więźniów w Abu Ghraib? To właśnie niektóre zagadnienia, jakimi zajmuje się znany psycholog. Jednocześnie prof. Zimbardo po latach naukowej aktywności nastawionej na badanie zła, postanowił zbadać jeszcze jeden aspekt ludzkich zachowań - heroizm. W trakcie swojego wykładu w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach mówił m.in. o efekcie Lucyfera, a także o tym dlaczego tylko niektórzy decydują się na udzielenie pomocy osobie leżącej na torach, w kierunku której zbliża się rozpędzony pociąg. Zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. Zimbardo.

 

Prof. Philip Zimbardo pojawił się w Katowicach na zaproszenie Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ.

Spotkanie z Profesorem zarejestrowała Telewizja Uniwersytetu Śląskiego (UŚTV)


Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.