Wywiady

Wywiad

Sztuka uliczna - wywiad z Raspazjanem

 • 13 Styczeń, 2012

Tagi, wrzuty, murale to tylko niektóre formy wyrazu artystycznego, z którymi możemy spotkać się na ulicach. Tej sztuki nie zobaczysz w galerii tylko w podwórkach, zapomnianych bramach i słabo dostępnych zakamarkach miasta.

Czytaj dalej


Wywiad

Lomo-szaleństwo czyli analogowa energia - wywiad z Renatą Starowicz

 • 13 Styczeń, 2012

Można by pomyśleć, że fotografia analogowa to już prehistoria, ale nic bardziej mylnego. Coraz więcej osób z kreatywnym polotem, odczuwających potrzebę twórczości sięga po aparaty Lomo.

Czytaj dalej


Wywiad

RATUNKU! POMOCY! – INTERWENCJA KRYZYSOWA Rozmowa z przedstawicielem Ośrodka Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach

 • 20 Styczeń, 2012

Ośrodek Interwencji Kryzysowej jest miejscem, do którego zawsze możemy zwrócić się po pomoc w różnych, kryzysowych sytuacjach. O specyfikę pracy z kryzysem, problemy z jakimi zgłaszają się klienci, a także o przebieg samej interwencji zapytałam panią Hannę.

Czytaj dalej


Wywiad

Przystanek Tango Katowice

 • 27 November, 2012
 • tango,

[foto:single:0:center:3:bez_podpis] Katowice pełne są wciąż nieodkrytych miejsc, skrzętnie ukrytych skarbów i małych tajemnic. Warto uważnie się rozglądać, by ich nie przeoczyć.

Czytaj dalej


Wywiad

Piszę, więc jestem – wywiad z Magdaleną Kulus

 • 11 Grudzień, 2012
 • Magdalena Kulus; wywiad; niepełnosprawność,

Magdalena Kulus to filolożka z wykształcenia, gawędziarka z zamiłowania. Pisze więcej niż czyta, chociaż wie, że powinno być na odwrót. Na co dzień urzędniczka - pracuje w Wydziale Promocji Urzędu Miasta Tychy. Zadebiutowała w 2011 roku książką o swoim psie asystencie pt. "Blondyn i Blondyna". Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego - zajmuje się literaturą dzieci i młodzieży, recenzuje książki, pisze rozprawę o polskiej recepcji "Ani z Zielonego Wzgórza".

Czytaj dalej


Wywiad

FUNDACJA LEX CIVIS – centrum społecznej aktywności Osiedla Witosa

 • 14 November, 2012
 • FUNDACJA LEX CIVIS – centrum społecznej aktywności Osiedla Witosa,

[foto:::left:2:bez_podpisu] Mam przyjemność rozmawiać z Panią Ewą Dudkiewicz, która założyła i prowadzi Śląską Fundację Obywatelską LEX CIVIS w Katowicach. Z wykształcenia jest pedagogiem opiekuńczo-resocjalizacyjnym.

Czytaj dalej


Wywiad

„Alkoholizm jest chorobą uczuć” – Rozmowa z Janem- Część Pierwsza – Droga ku trzeźwości

 • 25 Wrzesień, 2013
 • alkoholizm; alkohol; Anonimowi Alkoholicy; AA,

Jan ma 41 lat. Jest alkoholikiem trzeźwym od 6 lat. Zgodził się na szczerą rozmowę o swoim życiu, uzależnieniu i drodze wychodzenia z niego oraz o emocjach i wspomnieniach z tym związanych.

Czytaj dalej


Wywiad

„Alkoholizm jest chorobą uczuć” – Rozmowa z Janem- Część Druga - Spotkanie z drugim człowiekiem

 • 1 Październik, 2013
 • alkoholizm; alkohol; Anonimowi Alkoholicy; AA,

Jan ma 41 lat. Jest alkoholikiem trzeźwym od 6 lat. Zgodził się na szczerą rozmowę o swoim życiu, uzależnieniu i drodze wychodzenia z niego oraz o emocjach i wspomnieniach z tym związanych.

Czytaj dalej


Wywiad

Zerkam to w dół, to w górę. Moja lina nie ma końca... O życiu z osobowością borderline

 • 17 Styczeń, 2014
 • borderline, osobowość chwiejna emocjonalnie, osobowość z pogranicza; zaburzenia osobowości,

Borderline to inaczej osobowość chwiejna emocjonalnie lub pograniczne zaburzenie osobowości. Termin ten został wprowadzony przez Roberta Knight'a w połowie XX wieku w celu określenia osób, których zaburzenia psychiczne mieściły się między zaburzeniami psychotycznymi (schizofrenicznymi) a zaburzeniami neurotycznymi (nerwicami). Pacjenci, często balansując pomiędzy wyżej wymienionymi zaburzeniami, skłaniają się raz bliżej nerwicy, następnym razem znów zbliżają się swoim zachowaniem ku schizofrenii.

Czytaj dalej


Wywiad

Student a rynek pracy

 • 29 Sierpień, 2014
 • praca; rynek pracy; zatrudnienie; kariera; zawód,

Dr Małgorzata Chrupała-Pniak, adiunkt w Katedrze Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego, wykładowca Szkoły Zarządzania UŚ, badacz i znawca szeroko rozumianych zagadnień psychologii pracy i organizacji, odpowiedziała na pytania dotyczące aktualnej sytuacji młodych ludzi na rynku pracy.

Czytaj dalej


Strony

Pomoc psychologiczna

Studenci i Doktoranci Uniwersytetu Śląskiego mogą korzystać z bezpłatnego wsparcia psychologicznego i poradnictwa w Centrum Obsługi Studenta.

Skontaktuj się ze specjalistami w następujących obszarach:

W celu ustalenia terminu indywidualnej konsultacji psychologicznej prosimy o kontakt drogą elektroniczną lub telefonicznie.